پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

بنیاد علوی ۳۰ میلیارد ریال برای توسعه مرتع‌داری در چالدران هزینه می‌کند

به گزارش خبرماکو و به نقل از ایرنا، مسوول طرح پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی در چالدران گفت: این بنیاد در راستای توسعه مراتع و جلوگیری از تخریب آنها در این شهرستان، ۳۰ میلیارد ریال اعتبار ویژه اختصاص داده است.بنیاد علوی ۳۰ میلیارد ریال برای توسعه مرتع‌داری در چالدران هزینه می‌کند

سیدمحمد پیام روز چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مراتع شهرستان چالدران افزود: احیای مراتع، جلوگیری از فرسایش خاک، پیشگیری از بروز سیل و عواقب آن و ایجاد زمینه برای تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی از جمله اهداف اجرای این طرح است.

وی اضافه کرد: روستاهای سعدل، حراملو و کلیساکندی میزبان این طرح خواهند بود و تابستان امسال، اجرای آن را آغاز خواهیم کرد.

مسوول طرح پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی در چالدران ادامه داد: طرح کاشت گیاهان دارویی و نهالستان‌های سردسیری با کاشت انواع نهال متناسب با آب و هوای منطقه در شهرستان چالدران نیز از جمله دیگر طرح های مطرح در منطقه است.

پیام گفت: اجرای این طرح ها، ۲ هزار هکتار زمین نیاز دارد که امیدواریم با همکاری منابع طبیعی، اختصاص یابد.

علیرضا قربانی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چالدران نیز در این جلسه گفت: این شهرستان ۱۶۸ هزار هکتار مرتع سرسبز ییلاقی و روستایی دارد که باید با همراهی یکدیگر برای جلوگیری از تخریب آنها تلاش کنیم.

شهرستان چالدران از جمله مناطق محروم آذربایجان غربی است که بنیاد علوی برای پیشرفت و توسعه آن، برنامه ریزی ویژه ای انجام داده است.

این شهرستان در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.