پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

بیش از ۵۰ تُن آرد در چالدران توزیع شد

بیش از ۵۰ تُن آرد در چالدران توزیع شد

به گزارش خبرماکو- فرماندار چالدران گفت: تاکنون بیش از ۵۰ تُن آرد ترمیمی به منظور حفظ شرایط موجود و جلوگیری از تجمع مردم، بین نانوایان این شهرستان توزیع شده که ایبیش از ۵۰ تُن آرد در چالدران توزیع شدن روند ادامه دارد.

حسن محمدزاده روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو افزود: سهم سرانه آرد در چالدران برای هر فرد، هفت کیلو و ۱۴۰ گرم در هر ماه بوده که با اختصاص آرد حمایتی این میزان سرانه به بیش از ۱۰ کیلوگرم افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: با اختصاص سهمیه جدید، سرانه مصرف آرد در چالدران از متوسط کشوری و استانی بالاتر رفته است.

فرماندار چالدران با تاکید بر اینکه نانوایی‌های شهرستان موظف هستند ضمن رعایت موارد بهداشتی  نان با کیفیت و با قیمت مصوب دولت به مردم شهرستان عرضه کنند، اظهار کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت و نانوایی فرد متخلف پلمب خواهد شد.

محمدزاده با اشاره به اینکه ۹۲ نانوایی در چالدارن فعال است، بیان کرد: همچنین جهت رفاه حال شهروندان در جهت تامین نان، ۶ نانوایی به صورت شیفت بعد از ظهر فعالیت می کنند.

چالدران با ۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است؛ این شهرستان حدود ۱۲۰ روستا دارد که در ۲ بخش مرکزی و دشتک نزدیک به ۲۰ هزار نفر را در خود جای داده‌اند.


۲۱ فقره پرونده تخلف برای نانوایی‌ها در شوط تشکیل شد

۴۰ تن آرد ترمیمی به نانوایی‌های شوط اختصاص یافت

هیچ نانوایی در ماکو تعطیل نیست