اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

بیش از ۳ میلیارد ریال صدقه در ماکو جمع آوری شد

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: ۳ میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال صدقه طی ۱۰ ماهه نخست سال جاری در این شهرستان جمع آوری شد.

به گزارش پایگاه خبری خبرماکو، محمد محمدنژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان صدقه از ۶ هزار و ۸۳۱ صندوق بزرگ و کوچک شامل نزدیک به ۶ هزار و ۵۰۰ صندوق توزیع شده در خانواده ها و حدود ۳۳۱ صندوق در شهر و روستا جمع آوری شد.
وی با بیان اینکه صدقه ها برای اجرای طرح های عمرانی، فرهنگی، تامین جهیزیه، کمک هزینه درمان و اشتغال صرف می شود، اضافه کرد: بخشی از این مبالغ نیز برای کمک های موردی مددجویان تحت پوشش این نهاد نیز هزینه می شود.
به گزارش خبرماکو، کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفند ماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک های مردمی آغاز کرد و ۳۹ سال از فعالیت این نهاد می گذرد.
در سال های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال های اخیر، وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک های مشاوره ای بخشی از این وظایف است.
در سال ۹۷ تعداد مددجویان این نهاد در ماکو یکهزار و ۷۰۸ خانوار بود که برابر ابلاغ مرکز و سیاست جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) و جهت کاهش اثرات فشار اقتصادی به قشر ضعیف و طبقات پایین تعداد ۶۶۶ خانوار جدید در قالب طرح تبصره ۱۴ تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتند که از خدمات دو برابری یارانه، وام های اشتغال در سال جاری بهره مند شدند.
کل جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو با احتساب این افراد جدید ۲هزار و ۳۶۶ خانوار با پنج هزار و ۵۲۰ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۹.۰۴ درصد را تشکیل می دهند.
این شهرستان مرزی در شمال آذربایجان غربی و در مجاورت مرزهای ایران با ترکیه قرار دارد.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا