اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوشهرستان هاماکو

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو
پروژه‌های شهر ماکو تسـریع یابد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در دیدار رئیس شورای شهر و شهردار ماکو گفت: تسـریع در اجرای پروژه های شهری و مدیریت زمان جهت بهره مندی مردم، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به گزارش خبرماکو، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در دیدار رئیس شورای شهر و شهردار ماکو گفت: تسـریع در اجرای پروژه های شهری و مدیریت زمان جهت بهره مندی مردم، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

حسین گروسی روز شنبه در این دیدار اظهار داشت: شهر ماکو به دلیل تردد مردم و همچنین مسافران و طولی بودن مسیر تردد اصلی شهر، از لحاظ خدمات شهری باید با تسریع و مدیریت زمان همراه باشد تا خدمات شهری برای مردم لذت بخش باشد.

وی افزود: بسیاری از اماکن شهری با تغییرات جزئی و کوچک می توانند موجب زیبایی سیما و منظر شهر شده و مبلمان شهری را برای مردم و مسافران متناسب جلوه بدهد.

گروسی همچنین با اشاره به ضرورت تناسب سیما و منظر شهری با رویکرد گردشگری و حفظ آثار تاریخی افزود: در بسیاری از کشورهای توسعه یافته حفظ آثار و سیمای شهر و همچنین احیای بافت های قدیمی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و در کنار توسعه هتل ها و اماکن اقامتی مدرن، از بوم گردی ها و اماکن اقامتی با بافت قدیمی نیز استقبال خوبی می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در انتها با اشاره به طولی بودن شهر اشاره کرد: وجود صنوف خدمات رسان و موسوم به صنوف مزاحم و همچنین سد معابر ناشی از صنوف مشابه باید از طریق ایجاد مجموعه های منسجم و شهرک های متناسب مدیریت شود.

منطقه آزاد ماکو شامل شهرستان های ماکو، شوط و پلدشت است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − سه =

دکمه بازگشت به بالا