اجتماعیاستان ها

تداوم روند افزایشی ابتلا به کرونا در ۱۲ شهرستان آذربایجان‌غربی

تداوم روند افزایشی ابتلا به کرونا در ۱۲ شهرستان آذربایجان‌غربی

به گزاشر خبر ماکو به نقل از ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۹ نفر دیگر در ۱۲ شهرستان استان به بیماری کرونا مبتلا شده که بیشترین موارد ابتلا در این مدت با ۱۷ نفر به خوی اختصاص دارد.

دکتر جواد آقازاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۴۹ مورد ابتلای جدید، آزمایش ۱۷ نفر در خوی، ۹ نفر در ارومیه، پنج نفر در میاندوآب، چهار نفر در هریک از شهرستان‌های بوکان و مهاباد، ۲ نفر در شهرهای اشنویه، پیرانشهر و شوط و یک نفر در شهرستان های نقده، تکاب، سردشت و پلدشت مثبت بوده‌است.

وی اضافه کرد: در این مدت، مورد مثبتی در شهرستان‌های چایپاره، چالدران، سلماس، ماکو و شاهین‌دژ گزارش نشده‌است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی بیان کرد: با افزایش این تعداد موارد ابتلا، تعداد مبتلایان به کرونا در ارومیه به ۱۷۹ نفر، خوی ۷۲ نفر، بوکان ۷۱ نفر، میاندوآب ۴۵، شاهین‌دژ ۳۴ نفر و مهاباد به ۳۳ نفر رسید.

آقازاده بیان کرد: همچنین تاکنون ۲۱ نفر در نقده، ۱۸ نفر در تکاب، ۱۶ نفر در سردشت، ۱۲ نفر در سلماس و ۱۱ نفر در هر یک از شهرستان‌های اشنویه و پیرانشهر به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی اظهار کرد: در دیگر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی تعداد مبتلایان تک‌رقمی بوده به طوری‌که کرونای ۹ نفر در ماکو، چهار نفر در چایپاره، چهار نفر در پلدشت، سه نفر در چالدران و سه نفر در شوط به کرونا مبتلا شده‌اند.

طی ۱۰ روز گذشته در چایپاره و ۳ روز گذشته در چالدران تعداد مبتلایان صفر بوده است.

به گزارش ایرنا و طبق آمار، طی ۱۰ روز گذشته در شهرستان چایپاره و سه روز گذشته در چالدران مورد مثبتی از کرونا ثبت نشده‌است.

به گزارش ایرنا ۵۴۶ نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و تاکنون ۴۱ نفر فوت کرده‌اند.

سهم آذربایجان‌غربی از مبتلایان و فوت شدگان ناشی از بیماری کرونا در کشور ۲ درصد است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 9 =

دکمه بازگشت به بالا