استان هااقتصادیبین الملل

ترکیه آماده انتقال تجربه سرمایه‌گذاران ترک در حوزه راه‌سازی به ایران است

سرکنسول جمهوری ترکیه در ارومیه گفت: ترکیه آماده انتقال تجربه سرمایه گذاران ترک در حوزه راه سازی به ایران است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، عثمان پشمن امروز در دیدار با استاندار آذربایجان غربی که در دفتر محمد مهدی شهریاری انجام شد اظهار داشت: با توجه به تجربیات بین‌المللی استاندار آذربایجان غربی در وزارت امور خارجه ایران انتظار می‌رود فصل جدیدی از روابط میان این استان  و استان‌های مرزی ترکیه رقم بخورد.

وی اضافه کرد: تجار و بازرگانان ترکیه برای حضور در منطقه آزاد ماکو و مناطق ویژه تجاری استان آذربایجان غربی علاقه‌مندی زیاد دارند بنابراین خواستار توسعه و تقویت دروازه‌های مرزی میان دو کشور هستیم.

پشمن گفت:  تجربیات سرمایه‌گذاران ترک در حوزه ساخت‌وساز قابل انتقال به کشورهای همسایه است و در صورت علاقه‌مندی استان آذربایجان غربی برای حضور سرمایه‌گذاران ترک در حوزه راه‌سازی و ساخت‌وساز، آماده همکاری بیشتر در این زمینه هستیم.

وی اظهار داشت: به‌زودی انجمن سرمایه‌گذاران استان وان به آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی سفر خواهد کرد و اعضای این انجمن، علاقه‌مند به دیدار و بهره‌گیری از تجربیات استاندار آذربایجان غربی نیز هستند.

پشمن خاطر نشان کرد: برخی تجمعات غیرقانونی در برخی از شهرهای ایران در روزهای اخیر محکوم است و دخالت برخی از کشورها در امور داخلی ایران و حمایت آنان از این تجمعات غیرقانونی مشهود است.

وی گفت: امنیت و آرامش ایران به عنوان کشور دوست و همسایه برای ما بسیار با اهمیت است و کشور قدرتمند ایران از پس چنین مشکلاتی به خوبی بر می‌آید.

منبع : تسنیم

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + سه =

دکمه بازگشت به بالا