بین المللسراسریسیاسی

ترکیه سفیر ایران در آنکارا را احضار کرد

به گزارش خبرماکو   خبرگزاری آناتولی ترکیه جمعه‌شب گزارش داد وزارت امور خارجه این کشور سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا را در ارتباط با آنچه «اتهامات ایران علیه رئیس‌جمهور اردوغان» خوانده شده، احضار کرده است.ترکیه سفیر ایران در آنکارا را احضار کرد

احضار سفیر ایران در آنکارا ساعاتی پس از آن انجام شد که وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اعتراض به اظهارات رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در مراسم رژه پیروزی جمهوری آذربایجان در جنگ قره‌باغ، سفیر ترکیه در تهران را احضار کرد.

هنوز درباره احضار سفیر ایران در آنکارا به وزارت امور خارجه ترکیه و این‌که دولت ترکیه دقیقاً چه‌چیزی را «اتهامات ایران علیه رئیس‌جمهور اردوغان» خوانده است، جزئیاتی منتشر نشده است.

بعدازظهر امروز سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی پیامی اعلام کرد: امروز جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۹ سفیر ترکیه در تهران از سوی دستیار وزیر و مدیرکل اورآسیا به وزارت امور خارجه احضار و ضمن ابلاغ مراتب اعتراض شدید، به سفیر تأکید شد جمهوری اسلامی ایران خواستار توضیح فوری دولت ترکیه در این خصوص است.

خطیب‌زاده افزود: در جریان این احضار به سفیر ترکیه ابلاغ شد که دوران ادعاهای ارضی و امپراطوری‌های جنگ‌افروز و توسعه‌طلب سال‌هاست که سپری شده است.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی در ادامه اضافه کرد: به سفیر ترکیه تأکید شد جمهوری اسلامی ایران به هیچ کس اجازه مداخله در مورد تمامیت ارضی خود را نمی‌دهد و همان طور که تاریخ پرافتخارش گواه است، در خصوص امنیت ملی خود حتی ذره‌ای کوتاه نمی‌آید.


ادعای وزیر کشور ترکیه درباره حضور ۱۰۰ عنصر پ ک ک در ماکو

مرزهای بسته ترکیه حتی به روی کامیون‌های این کشور

مرز ایران و ترکیه باز است

مرز ایران و ترکیه در بازرگان بسته شد

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 12 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا