آذربایجان غربیاجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکواستان هاشهرستان هاماکو

جانشین مرزبانی آذربایجان غربی: تعدی و تجاوز در مرزهای آذربایجان غربی با برخورد قاطع پاسخ داده می‌شود

به گزارش خبر ماکو – جانشین فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی گفت: با هرگونه تعدی و تجاوز در مرزهای ابن استان، بشدت و قاطعانه برخورد و پاسخ لازم داده می‌شود.

 سرهنگ عباس مرادی روز شنبه در آیین معرفی فرمانده جدید هنگ مرزی ماکو اظهار کرد: در بیش از یک هزار کیلومتر از مرزهای استان با کشورهای همسایه مرزبانان با روحیه بالا و دفاع جانانه، شبانه روزی از مرزهای کشور حفظ و حراست می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه امنیت بستر تمام فعالیت‌های سیاسی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است، افزود: مرزبانی استان در سال جدید در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال نقش اساسی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عهده دارد.

جانشین مرزبانی استان آذربایجان غربی همچنین برخورد با عابران غیرمجاز و متجاوزان مرزی را از دیگر اقدامات اساسی مرزبانی عنوان و تاکید کرد: تامین آسایش فردی و عمومی و پاسداری از دستاوردهای نظام و مرزبانی از حدود و ثغور مرزهای کشور به عهده مرزبانی است.

سرهنگ مرادی بر لزوم برخورد قانونی لازم با برهم زنندگان نظم و امنیت در مرزها تاکید کرد.

حجت الاسلام سید محمد هاشمی امام جمعه و نادر کاظمی فرماندار ماکو نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت مقوله امنیت پایدار و آرامش در مرزها از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر مرزبانان شهرستان در ۲۲۰ کیلومتر مرز مشترک تقدیر کردند.

به گزارش خبر ماکو، در این مراسم با تقدیر از تلاش‌ سرهنگ شیرزاد حاجی زاده که به مقام بازنشستگی نائل شد، سرهنگ صادق رستم زاده به عنوان فرمانده جدید هنگ مرزی ماکو معرفی شد.

شهرستان ماکو یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی با کشور ترکیه و جمهوری خود مختار نخجوان ۲۲۰ کیلومتر مرز دارد.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 12 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا