اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

توسعه آذربایجان غربی نیازمند اتحاد نمایندگان مردم در خانه ملت است

نماینده مردم ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه آذربایجان غربی نیازمند اتحاد نمایندگان مردم استان در خانه ملت است.
عین الله شریف پور  با اشاره به نشست امروز نمایندگان مجلس با استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: مجمع نمایندگان استان در این نشست بر ضرورت اتحاد نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای توسعه آذربایجان غربی تاکید کرده و خواستار همدلی و همزبانی برای توسعه و پیشرفت منطقه شدند.
وی افزود: در این جلسه مقرر شد تا در برخی نشست های مشترک مجمع نمایندگان آذربایجان غربی با استاندار، تعدادی از وزرا و روسای سازمان ها نیز حضور یابند.
وی اظهار کرد: در نشست های تخصصی مجمع نمایندگان آذربایجان غربی با دولتمردان، مشکلات مربوط به حوزه های انتخابیه مطرح و راه کارهای مناسب برای رفع آنان ارائه شد.
شریف پور همچنین در رابطه با حضور سه وزیر پیشنهادی دولت در مجلس شورای اسلامی برای اخذ رای اعتماد، گفت: با توجه به مدت زمان مانده تا انتخابات، بلاتکلیفی سه وزارتخانه مهم به مصلحت نیست.
وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس به دنبال برنامه های بلند وزرای پیشنهادی از سوی دولت نیستند، اظهار کرد: تنها هفت ماه تا پایان دولت یازدهم وقت باقی است و در این مدت نباید انتظار ارائه برنامه های بلند مدت از سوی وزرای پیشنهادی باشیم.
شریف پور افزود: با توجه به سابقه سه وزیر پیشنهادی دولت برای وزارتخانه های آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی، به احتمال قوی هر سه گزینه رای اعتماد لازم را کسب خواهد کرد.
به گزارش آوای آزاد آذربایجان، حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری در نامه ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی سه وزیر پیشنهادی برای وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش را معرفی کرده است.
در نامه رئیس جمهوری به رییس مجلس شورای اسلامی، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی، سیدرضا صالحی امیری و مسعود سلطانی فر به ترتیب به عنوان نامزدهای پیشنهادی برای وزارتخانه های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان به مجلس شورای اسلامی معرفی شده اند.
فردا /سه شنبه/ زمان رای گیری برای کسب رای اعتماد وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی است.

/ ایرنا

 

شریف پور نماینده منطقه آزاد ماکو
شریف پور نماینده منطقه آزاد ماکو
خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شانزده =

دکمه بازگشت به بالا