پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

ثبت نام از واحدهای متقاضی تسهیلات رونق تولید منطقه آزاد ماکو آغاز شد

منطقه آزاد ماکو – ماکو – معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت : ثبت نام واحدهای تولیدی برای دریافت تسهیلات طرح رونق تولید سال ۹۷ در منطقه آزاد ماکو آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، ابراهیم جلیلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: برای حمایت از تولید و رفع مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی، این تسهیلات به واحدهای مشمول طرح، پرداخت می شود.

وی افزود: فرایند ثبت نام، الکترونیکی است و متقاضیان می توانند درخواست خود را در سامانه بهین یاب قسمت تامین مالی ثبت نام کنند تا پس از بررسی به بانک معرفی شوند.

 به گفته معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو، تامین سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی ، تامین تسهیلات مورد نیاز طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد، تامین مالی طرح های بازسازی و نوسازی در اولویت این بسته رونق تولید قرار دارد .

وی خاطر نشان کرد: این اهداف با تخصیص حدود ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات محقق شود.

 به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،  ۴۹ واحد تولیدی موجود در ۲ شهرک صنعتی ماکو ۴۲ واحد فعال است و یکهزار نفر در این واحدها اشتغال دارند.

 منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.