اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

خیّران پلدشتی بیش از ۱.۷ میلیارد ریال به ایتام کمک کردند

منطقه آزاد ماکو- خبرماکو- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) پلدشت گفت: خیّران این شهرستان، یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال طی سه ماه نخست سال‌جاری به ایتام کمک کردند که ۲.۸ برابر مدت مشابه سال گذشته است.

بهمن رضایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو افزود: در حال حاضر ۱۴۳ فرزند یتیم و ۲۰۷ فرزند خانواده بی بضاعت در قالب طرح های اکرام ایتام و محسنین تحت حمایت این نهاد هستند.

وی اضافه کرد: ۹۸۱ خیّر نیز برای کمک در قالب طرح های اکرام ایتام و محسنین با کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو همکاری دارند.

وی بیان کرد: رفع مشکلات ایتام در زمینه تأمین مخارج، ازدواج، اشتغال، تحصیل و درمان از جمله مواردی است که توسط حامیان انجام می شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) پلدشت ادامه داد: افراد نیکوکار می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از ایتام، یتیم موردنظر خود را نیز برای کمک های مالی مستمر انتخاب کنند.

کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفندماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک های مردمی آغاز کرد و ۴۰ سال از فعالیت این نهاد می گذرد.

در سال های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود اما در سال های اخیر وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک های مشاوره ای بخشی از این وظایف است.

در شهرستان پلدشت ۲ هزار و ۷۰۵ خانوار با شش هزار و ۹۰۰ نفر جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) است؛ شهرستان پلدشت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 15 =

دکمه بازگشت به بالا