اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوبهداشت و سلامت

خیّران ۷ میلیارد ریال تجهیزات درمانی به بیمارستان شوط اهدا کردند

به گزارش خبر ماکو- سرپرست شبکه بهداشت و درمان شوط گفت: تجهیزات درمانی به ارزش هفت میلیارد ریال از سوی خیّران به بیمارستان شهدای این شهرستان اهدا شد.خیّران ۷ میلیارد ریال تجهیزات درمانی به بیمارستان شوط اهدا کردند

دکتر عطاء‌الله رضائیه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرماکو ایرنا اظهار داشت: با توجه به بحران بیماری کرونا که مبتلایان آن اغلب درگیر مشکلات تنفسی می شوند، نگهداری و درمان این بیماران نیازمند تجهیزات بیمارستان پیشرفته از جمله ونتیلاتور( دستگاه تنفس مصنوعی ) است.

وی اضافه کرد: در این راستا ۲ خانواده خیّر به نام های حاج خیرالله زمانی و دکتر محمد زمانی، سه دستگاه ونتیلاتور به ارزش هفت میلیارد ریال به بیمارستان شهدای شوط اهدا کردند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شوط با بیان اینکه بیمارستان شوط نیز از سال‌های قبل به دنبال تهیه این دستگاه جهت راه اندازی آی سی یو بوده، ادامه داد: دستگاه ونتیلاتور از نیازهای مبرم این بیمارستان بود که با این اقدام ارزشمند بخشی از نیاز بیمارستان برطرف شد.

رضائیه آزادی اضافه کرد: در اقدامی دیگر در روستای “خلج کرد” اردلان جهانبانی از خیّران بومی،  یک دستگاه تب سنج و ساعت دیواری به ارزش ۱۳ میلیون ریال به خانه بهداشت آن روستا اهدا کرده است.

بیمارستان شهدا با مساحت ۱۵ هکتار و زیربنای ۱۴ هزار مترمربع با درجه اعتبار بخشی ۲، به عنوان بیمارستان عمومی درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با ۲۸ تخت فعال در شهر شوط قرار دارد.


فرماندار: رعایت‌نکردن فاصله اجتماعی در شهرستان شوط نگران‌کننده است

تشدید بر نظارت و بازدید از سطح بازار و اصناف شوط

۵ باشگاه ورزشی در شوط پلمب شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا