اخبار منطقه آزاد ماکو

در سطح استان ۳۲۶خیر مدرسه ساز فعالیت می کنند

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان از فعالیت ۳۲۶خیر مدرسه ساز در سطح این استان خبر داد .

به گزارش خبر ماکو : از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) منطقه آذربایجان غربی ، “آخوندیان ” در دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان چالدران که در محل مجتمع فرهنگی و هنری این شهرستان برگزار شد با اعلام این خبر گفت: از سال ۷۸ تا پایان سال ۹۳ خیرین مدرسه ساز استان عهده دار ساخت ۹۳۰ باب مدرسه با چهارهزار ۷۸۷ کلاس درس شده بودند تا کنون توانسته اند ۴۴۰ مدرسه با یک هزار ۸۵۰ کلاس درس ساخته و در اختیار ادارات آموزش و پرورش شهرستانهای استان قرار دهند .01

وی میزان اعتبارات تعهد شده برای ساخت این تعداد مدرسه را یک هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت : مابقی تعهدات ساخت مدارس توسط خیرین در دست اجرا می باشد .

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان تعداد خیرین مدرسه ساز را در سطح استان ۳۲۶ نفر عنوان کرد و گفت : سه هزار و ۶۶۱ نفر نیز به عنوان همیاران خیرین مدرسه ساز در استان می باشند که ماهانه با پرداخت پول نقد به حساب مجمع خیرین مدرسه ساز ، همکاریهای لازم را با مجمع انجام می دهند .

” اسمعیل زاده “مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان نیز در این جشنواره به وضعیت ساخت مدارس در استان اشاره کرد و گفت : در حال حاضر ۳۰ مدرسه با ۳۰۰ باب کلاس درس با پیشرفت فیزیکی ۱۰ الی ۶۰ درصد در مناطق مختلف استان در دست ساخت می باشد .

وی با بیان اینکه برای ساخت این تعداد مدرسه ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار از محل تخریب و بازسازی هزینه شده است افزود : برای بهره برداری کامل این تعداد مدرسه ۳۰۰ میلیارد ریال دیگر نیز اعتبار لازم می باشد.

“قلیزاده” مدیر آموزش و پرورش شهرستان چالدران نیز در این جشنواره با اعلام اینکه در حال حاضر ۷۰ درصد از مدارس ابتدائی شهری شهرستان چالدران به دلیل کمبود مشکل فضا به صورت دو شیفتی اداره می شود افزود : امیدواریم با کمک های خیرین استانی این مشکل را حل نماییم و گامهای اساسی در توسعه آموزش منطقه برداریم .

به گزارش ایسنا : در پایان این جشنواره که جمعی از خیرین مدرسه ساز شهرستانهای شمال استان حضور داشتند عهده دار ساخت سه باب مدرسه با ۲۲ کلاس درس در این شهرستان شوند . همچنین ۶۰ نفر نیز به عنوان همیار ، عضو مجمع خیرین مدرسه ساز این شهرستان شدند

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا