اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

دستگیری ۴۱۷ متهم به قاچاق طی یک سال گذشته در ماکو

فرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: طی یک سال گذشته /از مهر سال ۱۳۹۵ تا مهر سال جاری/ ۴۱۷ نفر متهم به قاچاق در محدوده این هنگ مرزی دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارجاع شده اند.

به گزارش خبرماکو، سرهنگ شیرزاد حاجی زاده  در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: از این متهمان ۳۴۰ هزار و ۵۸۰ قرص غیرمجاز، ۱۲۰ هزار لیتر مواد سوختی، یک میلیون و ۴۷۲ هزار و ۶۸۰ پاکت سیگار، چهار هزار و ۶۹۲ عدد لوازم آرایشی و بهداشتی و یکهزار و ۴۹۵ ثوب البسه کشف و ضبط شده است.
وی با اشاره به توقیف ۲۲۱ دستگاه خودرو در این ارتباط، اضافه کرد: امنیت موجود در فاصله ۲۴۰ کیلومتری مرز ایران و ترکیه در منطقه آزاد ماکو، مرهون تلاش های شبانه روزی مرزبانان است.
وی ادامه داد: کنترل و دستگیری متجاوزان مرزی نیز در نیمه نخست سال جاری با جدیت بیشتری دنبال شده و تعداد دستگیرشدگان در این مدت حدود سه و نیم برابر شده است.
به گزارش خبرماکو، ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.
آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز در کشور به شمار می رود و سالانه هزاران پرونده قاچاق در تعزیرات حکومتی این استان مورد بررسی قرار می گیرد.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 11 =

دکمه بازگشت به بالا