اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

دستگیری ۵متهم پرونده های قاچاق در ماکو

 فرمانده هنگ مرزی ماکو با اشاره به تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرزی گفت: در یک هفته گذشته ۵ متهم پرونده های قاچاق کالا در این شهرستان دستگیر شده اند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، سرهنگ شیرزاد حاجی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: در یک هفته گذشته ماموران هنگ مرزی موفق به کشف ۳۸۲هزار و ۲۰۰ نخ سیگار خارجی، یک دستگاه طلا یاب، ۸ هزار و ۷۵۶ لیتر سوخت و ۵۰۲ قلم لوازم بهداشتی و آرایشی شدند.
وی با اشاره به اینکه ارزش کل کالاهای کشف شده در یک هفته گذشته در این شهرستان، ۹۶۷ میلیون ریال بوده است، اظهار کرد: ۱۲دستگاه خودرو مورد استفاده قاچاقچیان نیز در این ارتباط توقیف شده است.
سرهنگ حاجی زاده ادامه داد: هنگ مرزی ماکو برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به اقتصاد داخلی، نظارت های مرزی را افزایش داده است تا از ورود قاچاق به کشور جلوگیری کند.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.
آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز در کشور به شمار می رود و سالانه هزاران پرونده قاچاق در تعزیرات حکومتی این استان مورد بررسی قرار می گیرد.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =

دکمه بازگشت به بالا