اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی مطرح کرد: احداث دومین واحد تولیدی ترانسفورماتورهای روغنی کشور در ماکو

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون دومین واحد تولیدی ترانسفورماتورهای روغنی کشور در ماکو با سرمایه ۱۵۰ میلیارد تومان در حال احداث است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، جعفرصادق اسکندری، با اشاره به بازدید از واحد تولیدی نیروترانسفورماتور صبا تولید کننده انواع ترانسفورماتورهای توزیع روغنی که یکی از بزرگترین پروژه های تولیدی منطقه آزاد ماکو و دومین تولید کننده این محصول در سطح کشور بوده است افزود: این پروژه با سرمایه‌گذاری حدود ۱۵۰ میلیارد تومان در دست احداث است.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن، این پروژه در زمینی به مساحت ۸۰ هزار متر مربع و اشتغال­زایی برای ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم در دست احداث بوده که مقرر شد موضوعات رفع موانع تولید و تامین اعتبار پروژه مطرح و حمایت­ های لازم به منظور اعطای تسهیلات و اعتبار در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان انجام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به بازدید خویش از واحد تولیدی کابی­آلیاژ ماکو نیز بیان کرد: این پروژه با سرمایه­ گذاری خارجی تولید کننده فروسیلیس و فرومنگنز است که تولید سالانه واحد یاد شده ۳۳ هزار تن بوده و برای ۱۳۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد است.

وی اظهار کرد: در بازدید اخیر، موانع تولید این واحد تولیدی که اهم آن تامین مواد اولیه­ ای که تاکنون از خارج از کشور تامین می ­شد و متحمل هزینه­ های بالایی بوده بررسی و مقرر شد در زمینه واگذاری معدن و رفع مشکلات حال حاضر اقداماتی صورت گیرد./فارس

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + سه =

دکمه بازگشت به بالا