اخبار منطقه آزاد ماکوشهرستان هاگردشگریماکو

سفر به ارتفاعات قره خاچ ماکو

به گزارش خبرماکو، آذربایجان غربی، جاذبه‌های فراوانی را در خود جای داده است. یکی از این جاذبه‌ها روستای ماکو است که در مرز ایران و ترکیه قرار گرفته است.

 ماکو یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی در شمال غربی ایران است. این شهر در نزدیکی مرز ایران و ترکیه قرار دارد. مجموعه های تاریخی و گردشگری، زیبایی های طبیعی و کوه های سر به فلک کشیده، آبشارها و چشمه های خروشان، ماکو را به منطقه ای جذاب و دیدنی تبدیل کرده و بازدید از این جاذبه های گردشگری و تاریخی، خاطره ای خوش را برای آنها به همراه دارد. منطقه آزاد ماکو از مناطق گردشگر پذیر کشور است که با فرهنگ، تاریخ، طبیعت و هنر خود چشم های زیادی را خیره کرده و در ایام نوروز مسافران و مهمانان را برای داشتن لحظه آرامش در سفر بسوی خود فرا می خواند. این شهر به دلیل آنکه در کنار مرز و گمرک بازرگان واقع شده ‌است محل عبور مسافرینی است که قصد دارند از طریق زمینی به کشور ترکیه سفر کنند.

سفر به ارتفاعات قره خاچ

ارتفاعات قره خاچ ماکو در کوهستان‌ های اطراف ماکو با طبیعتی دل‌انگیز و آب و هوایی معتدل در تابستان مقصد گردشگران بسیار از گوشه و کنار ایران است. قره خاچ یک دهکده توریستی، تفریحی و گردشگری در نزدیکی شهر ماکو است که بر اساس تقسیمات کشوری جزو دهستان قلعه درسی به شمار می ‌آید.

طبیعت بکر و زیبای قره خاچ، وجود جاذبه های طبیعی از جمله چشمه چنگیز بلاغی، تپه تریان که در فصول سرد سال با توجه به شیب مناسب و بارش برف کافی جاذب گردشگران و علاقمندان تفریحات زمستانی از جمله اسکی و تیوب سواری است از جاذبه های گردشگری این منطقه محسوب می گردد. چشم انداز زیبای کوههای آرارات نیز بر زیبایی قره خاچ می افزاید.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − شانزده =

دکمه بازگشت به بالا