اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوچالدرانحوادثشهرستان هاماکو

سه خبر کوتاه از ماکو و چالدران در شمال آذربایجان‌غربی

به گزارش خبرماکو- دستگیری متخلفان شکار در ماکو، تجلیل ۱۰ پرستار نمونه استانی و شهرستانی چالدران و تاکید فرماندار بر لزوم مدیریت هوشمند ترافیک  در ماکو مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته شهرهای شمالی آذربایجان غربی است.

رییس اداره محیط زیست ماکو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: یگان حفاظت محیط زیست این اداره در گشت و کنترل مناطق این شهرستان ۲ نفر شکارچی متخلف را قبل از انجام هرگونه شکاری دستگیر کردند.

جعفر صادق تقی زاده افزود: از متخلفان ۲ قبضه اسلحه و مقادیری ادوات شکاری کشف و پرونده جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.

تجلیل۱۰ پرستار نمونه استانی و شهرستانی چالدران

در آیین تجلیل از پرستاران نمونه استانی و شهرستانی شبکه بهداشت و درمان چالدران که با حضور جمعی از مسئولین ادارات و پزشکان و کادر درمان و پرستاران شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان، امام جمعه چالدران گفت: پرستاران به عنوان طلایه داران نظام سلامت در کشور می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین علی محمد زاده افزود: سلامت زیر بنای هر کاری است، که اگر این نعمت الهی نباشد انسان قادر به انجام هر کاری نمی تواند باشد و این قشر از جامعه با تحمل انواع سختی خدمات بهتری را برای افراد بیمار انجام می دهند.

وی در ادامه پرستاری را شغلی سخت و دشوار اما نیکو و پر اهمیت دانست و اظهار داشت : خدمات پرستاری شایسته ترین و صالح ترین عمل بوده چرا که در کنار بیمار با مهر و محبت بودن و در راه سلامت بیماران کوشیدن در نزد خداوند از ثواب بیشتری برخوردار است.


بیشتر بخوانید: اخبار کوتاه از شمال آذربایجان غربی


لزوم مدیریت هوشمند ترافیک در ماکو

فرماندار ماکو در پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت ترافیک ماکو با تاکید بر لزوم مدیریت هوشمند ترافیک شهر ماکو با استفاده از تجهیزات نوین کنترلی اظهار داشت :  مدیریت هوشمندِ ترافیک و توسعه سامانه های ثبت تخلف برای کاهش تصادفات امری ضروری است و در حال حاضر با توسعه شهرها دیگر مدیریت ترافیک به لحاظ هزینه های مالی و انسانی زیادی که به همراه دارد، امکان پذیر نبوده و سخت است.

علی محمدی ایروانلو در ادامه با بیان اینکه عدم استقرار پلیس راهنمایی و رانندگی در شهر مرزی بازرگان موجب ایجاد نارضایتی و به وجود آمدن مشکلات زیادی برای شهروندان و مدیریت شهری شده است، افزود: مجموعه اعضای شورای ترافیک شهرستان ماکو آماده هرگونه همکاری با پلیس راهور استان در خصوص استقرار پلیس راهنمایی رانندگی در شهر مرزی بازرگان هستند.

وی همچنین در ادامه بر لزوم اجرای مصوبات شورای هماهنگی مدیریت ترافیک از سوی دستگاه‌های متولی تاکید و گفت: تمامی مصوباتی با نظر فنی کارشناسان امر تدوین و ابلاغ می‌شود و از این حیث لازم اجراء است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان نیز در این جلسه با تقدیر از اهتمام جدی مسئولین امر در خصوص اجرای مصوبات شورای هماهنگی ترافیک استان و شهرستان بر لزوم استفاده از ظرفیت بیمه‌ها، سمن ها و سازمان های فرهنگی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ صحیح رانندگی و راهکارهای کاهش تصادفات تاکید نمود.

سرهنگ عباس فرمانی همچنین افزود: وظیفه مهم ادارات، نهادها و سازمان های متولی برنامه ریزی بمنظور کاهش خسارات قبل از تصادف، حین تصادف و بعد از تصادف تقسیم بندی می شوند.

در ادامه اعضای حاضر در جلسه در خصوص موارد مهم مدیریت ترافیکی شهر ماکو و بازرگان، نقطه نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمودند.

شهرستان ماکو، چالدران از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا