اخبار منطقه آزاد ماکوگردشگری

ظرفیتهای منطقه آزاد ماکو معرفی شود

قائم مقام ستاداجرایی خدمات سفر منطقه آزاد ماکو و معاون فرهنگی،‌ اجتماعی و گردشگری سازمان بر ضرورت بهره مندی از ظرفیتهای منطقه آزاد ماکو با معرفی فرصتهای موجود در منطقه تاکید کرد.

به گزلرش خبرماکو، قائم مقام ستاداجرایی خدمات سفر منطقه آزاد ماکو و معاون فرهنگی،‌ اجتماعی و گردشگری سازمان بر ضرورت بهره مندی از ظرفیتهای منطقه آزاد ماکو با معرفی فرصتهای موجود در منطقه تاکید کرد.

بهنام امیریان در جلسه هماهنگی ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد ماکو با حضور شهرداران شهرهای منطقه، دهیاران و اعضای ستاد در محل سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد، افزایش سطح مسافرپذیری منطقه و نیز ایجاد شور و نشاط در نوروز را از جمله اهداف این ستاد برشمرد و اظهار داشت:‌ ویژگی های جفرافیایی و استراتژیکی منطقه آزاد ماکو ظرفیت بالقوه ای برای ارتقای اقتصاد منطقه و به تبع آن اقتصاد مردم دارد لذا باید از این فرصت استفاده بهینه کرد و ظرفیتهای موجود معرفی شود.

وی از برگزاری برنامه های متنوع از جمله جشنواره زمستانه، برنامه های شاد و متنوع نوروز و حضور در نمایشگاه گردشگری به منظور معرفی منطقه آزاد ماکو به عنوان مقصد گردشگری خبرداد و افزود: در مرحله اول آماده سازی و استقبال از بهار را برای شهروندان خود منطقه و ماکووندان را در دستور کار داریم و بعد از آن برای میهمانان و گردشگران و مسافرانی که از منطقه آزاد ماکو تردد می کنند، تسهیلات و برنامه هایی پیش بینی شده است.

قائم مقام ستاداجرایی خدمات سفر منطقه آزاد ماکو حذف زوائد بصری در سطح شهر و تابلوهای تبلیغات ناهماهنگ و ناهمگون را خواستار شد و اضافه کرد: در مسیر تردد مسافران خارجی باید سیمای و منظر مناسبت و همگون در منطقه ایجاد شود تا باعث تبلیغ منطقه توسط مسافران به دیگر گردشگرانی که شناختی از منطقه ندارند، گردد.

علی داداش زاده، معاون عمرانی و زیربنایی سازمان و رئیس کمیته زیرساخت ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد ماکو نیز در این جلسه بر لزوم تعامل و همدلی بخش های مختلف شهری و روستای در راستای اجرای برنامه ها و اهداف پیش بینی شده تاکید کرد و گفت: تمامی شهرداران موظف به آماده سازی و بهبود وضعیت سیما و منظر شهرهای منطقه با همکاری سازمان منطقه آزاد ماکو هستند و امسال باید شاهد تفاوت در زیبایی شهرهای منطقه باشیم.

وی با بیان اینکه سیما و منظر شهرهای ماکو قبل از اینکه پذیرای مسافران و زائران نوروزی باشد باید برای مردم منطقه و در شأن آنها مهیای نوروز شود، افزود: شهرداران و دهیاران منطقه درختکاری، گلکاری و زیباسازی سیما و منظر شهر از جمله تعویض و بهسازی پرچم ها، رنگ آمیزی و نقاشی جداول شهری را در دستور کار خود قرار دهند.

داداش زاده خواستار اصلاح سرعت گیرها و نصب چراغ های چشمک زن و علائم راهنمایی در محورهای حمل ونقل منطقه شد و اضافه کرد: تسهیل تردد و رفع مشکلات مسافران باید امسال بهتر از سال های گذشته باشد و در نهایت رضایت مسافران را از سفر به منطقه آزاد ماکو شاهد باشیم.

رئیس کمیته زیرساخت ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد ماکو پاکسازی و جمع آوری زباله ها و نظافت جوی های شهری را با اهمیت دانست و ادامه داد: بهسازی و آماده سازی سرویس های بهداشتی در سطح شهر و تهیه سطل های زباله کافی و مناسب در سطح شهرها و روستاها نیز در دستور کار همه شهرداران و دهیاران قرار گیرد.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + دو =

دکمه بازگشت به بالا