اخبار منطقه آزاد ماکوسیاسی

علی پور در تذکر شفاهی: دولت برای مقابله با گرانی کالاها و اشتغال چه کرده است؟

به گزارش خبرماکو، نماینده مردم ماکو در مجلس با اشاره به اظهارات رئیس جمهور درباره عبور از تحریم ها، گفت: همچنان با مشکلات تامین معیشت مردم و گرانی کالاها روبه رو هستیم.

 

محمد علی پور در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۶ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور، گفت: ۴ سال دوم شما رو به اتمام است و اعلام کردید از تحریم ها عبور کرده ایم، بعد از هفت و نیم سال حداقل نیاز معیشتی مردم شامل مرغ  و تخم مرغ قابل تامین نیست و با مشکل گرانی سایر کالاها روبه رو هستیم، همچنین برای اشتغال نیز کاری نکرده ایم.

نماینده مردم ماکو و چالدران و پلدشت و شوط در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای این ۴ شهرستان به جز پلدشت، با نظر رهبر انقلاب از طریق صندوق توسعه جهت مهار آب های منطقه، سد کرم آباد احداث شد اما هنوز به بهره برداری نرسیده است.

وی در ادامه با بیان اینکه هیچ پروژه ای در شهرستان های منطقه به پایان نرسیده، عنوان کرد: تخصیص اعتبار در این شهرها تقریبا صفر است لذا آقای نوبخت باید از اعتبار سال ۹۹ برای تخصیص بهره برداری از سد کرم آباد و تصفیه خانه های ماکو و چالدران و همچنین پروژه های آب پایین دست اقدام کند.

علی پور در ادامه با درخواست از دولت برای تعیین تکلیف وضعیت بازارچه های مرزی، اظهار داشت: این موضوع در هیات دولت منتظر تصمیم گیری نهایی است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در پایان با اشاره به اهمیت مرز بازرگان، خاطرنشان کرد: این مرز بزرگ ترین راه اتصال به اروپا است و مردم منطقه اجازه تضعیف آن را نمی دهند.


نماینده مردم ماکو در مجلس با اشاره به بحران کرونا: بسته شدن مرز، تعطیلی  داد و  ستد  ۶هزار مزرنشین را در پی دارد

نماینده مردم شهرستانهای ماکو، شوط ، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی خبر داد: همکاری راه و شهرسازی آذربایجان غربی در تامین مسکن مددجویان

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی گفت

سخت‌گیری‌های بی‌مورد در مرز بازرگان برای مردم محدودیت‌ ایجاد کرده است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

دکمه بازگشت به بالا