اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادیسراسری

عمده درآمد مناطق آزاد برای ایجاد زیرساخت‌ها هزینه می‌شود

به گزارش خبرماکو – مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: مناطق آزاد در ایران بدون آماده‌بودن زیرساخت‌ها راه‌اندازی شده و عمده درآمد حاصل از این مناطق، صرف ایجاد زیرساخت و امور زیربنایی می‌شود.

مرتضی بانک شامگاه دوشنبه در دیدار با فعالان اقتصادی  عمده درآمد مناطق آزاد برای ایجاد زیرساخت‌ها هزینه می‌شودمنطقه آزاد ماکو با بیان اینکه منافع و مزیت های مناطق آزاد در وهله اول متعلق به مردم بومی منطقه است، افزود: توسعه این مناطق ابتدا باید در نظر مردم و ساکنان آن، قابل لمس باشد که در این خصوص باید اقدامات زیادی صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه برای تحقق سیاست های کلان اقتصادی در مناطق آزاد، اراده و عزم جدی لازم است، اظهار داشت: مناطق آزاد ایران بدون فراهم بودن زیرساخت های اولیه راه‌اندازی شده که وضعیت متفاوتی در تمام دنیا در این زمینه به شمار می رود.

مشاور رییس جمهوری با اشاره به اینکه کشور چین ۲ هزار و ۵۰۰ منطقه آزاد دارد، اضافه کرد: این کشور همچنان سیاست توسعه مناطق آزاد را دنبال می کند و بیشترین سهم در بهره برداری از ظرفیت های این مناطق را دارد.

“بانک” به نقش موثر روابط خارجی در بالابردن بهره وری مناطق آزاد اشاره کرد و افزود: تجارت بین الملل نقش اساسی در میزان و نوع سرمایه گذاری در این مناطق دارد که باید با قدرت این موارد را دنبال کنیم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اضافه کرد: سه هزار و ۲۰۰ قلم کالا بر اساس مصوبه هیات دولت و ابلاغ وزیر صنعت، معدن و تجارت در صورت ورود به مناطق آزاد تجاری نیاز به ثبت سفارش در وزارت صنعت ندارد.

به گزارش خبرماکو، با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور عملیات محصور سازی منطقه آزاد ماکو آغاز همچنین چندین طرح گازرسانی به روستاهای منطقه آزاد و سه مدرسه مدرسه خیرّ ساز افتتاح و به بهره برداری رسید.


۱۷۵ میلیارد ریال طرح گازرسانی در منطقه آزاد ماکو به بهره برداری رسید 

سنگ بری با ۷۰۰میلیارد ریال در منطقه آزاد ماکو افتتاح شد

۳ مدرسه خیّرساز در منطقه آزاد ماکو به بهره‌برداری رسید

عملیات اجرایی فاز اول محصورسازی محدوده منطقه آزاد ماکو آغاز شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا