اجتماعیاستان ها

فراخوان جشنواره ملی تولید محتوا برای دریاچه ارومیه منتشر شد

خبرماکو: معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: جشنواره ملی تولید محتوای دیجیتال با موضوع دریاچه ارومیه در اوایل مهر سال جاری در ارومیه برگزار می شود و فراخوان آن در روز جاری منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، امین رستم زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ارسال آثار به این جشنواره تا پایان مرداد سال جاری ادامه می یابد، افزود: این جشنواره در ۶ محور وب سایت و شبکه های اجتماعی، فیلم و مستند کاربردی، بازی های رایانه ای و انیمیشن، نرم افزارهای تلفن همراه، نرم افزارهای کاربردی و اینترنت اشیا برگزار می شود.
وی به برگزاری این جشنواره در ۲ بخش بزرگسالان و دانش آموزی اشاره کرد و افزود: در بخش اجرایی این رویداد ابتدا با صدور فراخوانی از فعالان حوزه دیجیتال، تولید محتوا و فضای مجازی که دارای تخصص و مهارت در ۶ محور اعلامی جشنواره هستند، دعوت می شود تا رزومه و گزارش فعالیت های خود در ارتباط با محورهای جشنواره را به نشانی اینترنتی دبیرخانه ‘ www.lakeurmiait.ir’ و همزمان به ایمیل ‘Jahad@urmia.ac.ir’ ارسال کنند.
وی ادامه داد: پس از ارزیابی اولیه رزومه های دریافتی، افراد یا تیم های منتخب جهت شرکت در رویداد با رویکرد حل مساله به جشنواره دعوت می شوند.
رستم زاده هدف از برگزاری این جشنواره را فرهنگ سازی در راستای تولید محتوای دیجیتال کاربردی در حوضه آب و دریاچه ارومیه و شناسایی و افزایش مشارکت عمومی دانشجویان و تولید کنندگان رسانه در راستای فرهنگی سازی مناسب مصرف آب عنوان کرد.
وی افزود: آموزش مبانی تولید محتوای دیجیتال فاخر، برگزاری فن بازار محتوای دیجیتال با هدف کارآفرینی دیجیتال مبتنی بر محتوا، حمایت از تولیدکنندگان محتوای فضای مجازی، کمک به اصلاح الگوی مصرف آب و تغییر الگوی زندگی، آگاهی بخشی نسبت به برنامه ها و اقدامات احیای دریاچه و اثرات زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی خشک شدن دریاچه و کمک به تاسیس و تقویت شرکت های دانش بنیان از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره ملی است.
دبیر علمی این جشنواره ملی با اشاره به موضوعات برگزاری این رویداد کشوری، بیان کرد: روش های خلاقانه و بکارگیری فناوری در اصلاح نظام توزیع و مصرف بهینه آب در بخش های کشاورزی، صنعتی و مسکونی، آموزش و ترویج روش های مصرف بهینه، نقش مشارکت مردمی در برنامه های احیای دریاچه و ارزیابی اثربخشی اقدامات در حال انجام، گسترش فرهنگ مصرف بهینه آب در حوضه آبریز، بکارگیری روش های جدید در مدیریت بحران آبی و خشکسالی، ارائه ایده و سناریو در آینده نگاری دریاچه و حوضه آبریز از جمله مهمترین محورهای برگزاری این جشنواره است.
رستم زاده با اشاره به کمیته های تشکیل شده در بحث تخصصی علمی و اجرایی این جشنواره، گفت: داوران جشنواره متشکل از اعضای هیات علمی دانشگاه ها، متخصصان و خبرگان حوزه تولید محتوای دیجیتال کشور است.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با بیان اینکه افراد هم به صورت فردی و هم به صورت گروه های ۲ تا پنج نفره می توانند در این جشنواره ثبت نام کنند، گفت: به تیم های برگزیده این جشنواره در بخش بزرگسالان جوایز نفیسی شامل لوح تقدیر و جوایز نقدی ۴۰، ۳۰ و ۲۰ میلیون ریالی و در بخش دانش آموزی نیز جوایز نفیسی شامل لوح تقدیر و جوایز نقدی ۲۰، ۱۵ و ۱۰ میلیون ریالی اهدا می شود.
به گزارش ایرنا این جشنواره با همکاری ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه، استانداری آذربایجان غربی و جهاد دانشگاهی برگزار می شود.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا