پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

فرماندار: سهم شوط از اعتبار عمرانی به ۱۹۵ میلیارد ریال رسید

به گزارش خبرماکو،  فرماندار شوط گفت: امسال اعتبار عمرانی این شهرستان از محل ردیف‌های بودجه‌ای حدود ۱۹۵ میلیارد ریال است که اولویت اصلی برای اجرای طرح‌ها با این اعتبار، طرح‌های نیمه تمام است.

حسن عبداللهی روز چهارشسهم شوط از اعتبار عمرانی به ۱۹۵ میلیارد ریال رسیدنبه در اولین جلسه کمیته برنامه‌ریزی شوط اظهار داشت: جذب و تخصیص اعتبارات در شهرستان در سال‌جاری در قالب اولویت بندی پروژه‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا و قابل اتمام در سال‌جاری و سایر پروژه های اساسی و زیر ساختی نیمه تکمیل صورت خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: میزان اعتبار تخصیص یافته از محل منابع سرمایه ای، درآمد نفت و گاز، قانون استفاده از امکانات کشور و ۲۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده به این شهرستان ۲.۷ درصد اعتبارات استانی است.

فرماندار شوط بیان کرد: در زمینه اجرای طرح‌های هادی، مباحث فرهنگی و ورزشی و عمران و توسعه شهری  و روستایی با وجود تنگناها و محدودیت‌های مالی شدید دولت، همواره شاهد خدمات بی دریغ و پیشرفت روز افزون بوده ایم که امسال نیز این توجه صورت خواهد گرفت.

عبداللهی تاکید کرد: مسوولان دستگاههای اجرایی و مدیران با پیگیری نسبت به جذب اعتبارات جهت اجرا و اتمام پروژه ها اهتمام جدی داشته باشند.

وی ادامه داد: تنها ۲۰ درصد اعتبارات کل کشور در استان و شهرستان‌ها توزیع می‌شود و ۸۰ درصد بودجه در سطح وزارتخانه‌ها متمرکز است که باید از آن ظرفیت نیز بهره ببریم.

شهرستان شوط با بیش از ۵۶هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان‌غربی واقع شده است.