اقتصادیچالدرانشهرستان ها

۵۶ درصد جمعیت روستایی آذربایجان غربی از مزایای گاز طبیعی بهره مند هستند

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: بیش از ۸۰۰ روستای آذربایجان غربی از مزایای گاز طبیعی بهره مند هستند که این میزان ۵۶ درصد جمعیت روستایی استان را شامل می شود.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،  علیرضا شیخی روز چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات گازرسانی به روستاهای چالدران افزود: در حال حاضر در ۹۰۰ روستای استان طرح های گازرسانی در دست اجراست که با تکمیل طرح های گازرسانی در این روستاها شاخص بهره مندی روستائیان آذربایجان غربی از گاز طبیعی به ۷۰ درصد خواهد رسید.
وی گفت: در دهه فجر امسال نیز ۱۳۳ طرح گازرسانی روستایی با هزینه افزون بر ۸۷۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
شیخی بیان کرد: گازرسانی به روستاها نقش بسیار مهمی در افزایش کیفیت زندگی خانوار روستایی استان داشته و از مهاجرت بی رویه روستائیان به شهرها نیز کاسته است.
کریم حسین زاده، فرماندار چالدران هم در این جلسه با اشاره به اینکه به زودی عملیات گازرسانی به ۳۰ روستای این شهرستان با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال آغاز می شود، گفت: عملیات گازرسانی به پنج روستای این شهرستان در دست اجراست .
حسین زاده افزود: با اتمام خط انتقال گاز به بخش دشتک واگذاری انشعاب گاز به خانوارهای این بخش از اوایل سال آینده شروع خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، آذربایجان غربی دارای حدود سه هزار روستا و آبادی است؛ از ۴۳ شهر استان ۳۷ شهر به شبکه گازرسانی کشور متصل شده است و ۶ شهر نیز در مراحل مختلفی از اجرا قرار دارد.
بیش از ۴۱ هزار و ۸۲۷ واحد مسکونی در استان به شبکه گازرسانی کشور متصل شده اند که از این تعداد ۲۱ هزار و ۷۵۶ مورد آن مربوط به گازرسانی در بخش روستایی است.
هم اکنون افزون بر ۸۶۵ هزار و ۷۲۰ مشترک گاز طبیعی در استان از این نعمت خدادادی بهره مند هستند.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دکمه بازگشت به بالا