اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوپلدشتشهرستان ها

خرید یک دستگاه رادیوگرافی برای بیمارستان پلدشت

به گزارش خبر ماکو، مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: به همت و مساعدت مدیرعامل محترم سازمان منطقه آزاد ماکو جهت خرید یک دستگاه رادیو گرافی برای بیمارستان پلدشت مساعدت شد.

اسلام یادگاری  روز سه شنبه در این رابطه به خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: در راستای ارتقای سطح خدمت رسانی مراکز درمانی و بهداشتی شهرستان پلدشت و با عنایت مدیر عامل محترم، سازمان منطقه آزاد ماکو در تامین مالی خرید یک دستگاه تصویربرداری رادیوگرافی دیجیتال برای بیمارستان امام خمینی (ره) پلدشت به میزان ۱۰ میلیارد ریال مشارکت کرد.

وی افزود: ارتقای شاخص های بهداشت و سلامت و رساندن بخش درمان منطقه به سطح استاندارد، از اولویت‌های سازمان منطقه آزاد ماکو می باشد.


بیشتر بخوانید:  مدیر غذا و داروی منطقه آزاد ماکو: سلامت جامعه را قربانی قاچاق نمی کنیم


مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: دریک سال اخیر این سازمان ازهیچ کوششی برای تجهیز و بهبود خدمات و مراکز درمانی این منطقه دریغ نکرده و در این راستا بیش از ۸۰ میلیارد ریال از محل درآمدهای سازمان هزینه شده است.

وی اضافه کرد: رادیولوژی دیجیتال یکی از روش های متداول تصویربرداری پزشکی است؛ در این روش با استفاده از اشعه ایکس تصاویر مورد نیاز از بدن تهیه می شود. امواج ایکس با طول موج بسیار پایین و قدرت بالا می توانند به درون اجسام از جمله بدن انسان نفوذ کنند. این امواج از بعضی بافت ها همانند پوست و عضلات به راحتی عبور می کنند و به بعضی از بافت ها همانند استخوان به راحتی اجازه عبور اشعه ایکس را نمی دهند. به این روش رادیولوژی رنگی هم می گویند.

منطقه آزاد ماکو بزرگترین منطقه آزاد کشور شامل شهرستانهای ماکو، شوط و پلدشت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

دکمه بازگشت به بالا