اخبار منطقه آزاد ماکو

مذاکره با بنیاد مستعضفان و شرکت‌های هلدینگ کشاورزی برای مکانیزه کردن زمین‌های کشاورزی منطقه آزاد ماکو

مدیر عامل منطقه آزاد ماکو از مذاکره با بنیاد مستعضفان و شرکت‌های هلدینگ کشاورزی برای مکانیزه کردن زمین‌های کشاورزی منطقه آزاد ماکو خبرداد.
به گزارش خبر ماکو: از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) منطقه آذربایجان غربی ، بمناسبت هفته جهاد کشاورزی0007 با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو، رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی و مسئولان شهرستانی از ۹نفر از تولید کنندگان دامی و کشاورزی و کشاورزان نمونه تجلیل شد.
مهندس ” حسین فروزان” مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو در این مراسم ضمن تبریک هفته جهادکشاورزی به تلاشگران این عرصه، اظهار داشت: یکی از اولویت های اصلی سازمان منطقه آزاد ماکو توجه به پتانسیل های بخش کشاورزی منطقه است.
وی با بیان اینکه پیگیری سد کرم آباد از دیگر اولویتهای سازمان در بخش کشاورزی است، افزود: با ساخت این سد در منطقه شوط، بیش از ۳۰هزار هکتار از اراضی دیم این منطقه به آبی تبدیل شده و زیر کشت خواهد رفت.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو از مذاکرات با بنیاد مستعضفان و شرکت های هلدینگ کشاورزی برای مکانیزه کردن زمین های کشاورزی در این منطقه خبر داد و گفت : با وجود سدهای شهید قنبری، ماکو و دانالو تبدیل کشاورزی سنتی به مکانیزه و مدرنیته شدن کشاورزی، از هدر رفت آب نیز جلوگیری خواهد شد.
رئیس هئیت مدیره در ادامه از حل مشکل بیمه کشاورزی و ایجاد شعبه کمیسیون ماده ۵۶ برای حمایت از کشاورزان و دامدارانخبر داد و افزود:تلاش داریم با همکاری نهادها و ادارات ذیربط مشکلات کشاورزان را تا حد امکان حل و فصل نمائیم.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا