پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

معاون وزیر صنعت: ۳۰۰ واحد تولیدی در شهرک های صنعتی کشور احیا شد

منطقه آزاد ماکو- ماکو – مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به اینکه ۳۰۰ واحد تولیدی مستقر در این شهرک ها طی ماه های اخیر احیا شده است، گفت: تسهیلات مناسبی برای حمایت از صنایع کوچک در نظر گرفته شده است که تا پایان شهریور سال جاری در اختیار صاحبان صنایع قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، صادق نجفی روز پنجشنبه در همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو افزود: حمایت از صنایع کوچک از تاکیدات رهبری و رییس جمهوری است تا بتوان زنجیره های فولاد و صنایع کوچک را در کشور راه اندازی کرد.
وی بیان کرد: بازسازی، نوسازی و توسعه صنایع کوچک و ایجاد رونق اقتصادی در حوزه صنعت مهمترین هدف مسوولان به شمار می رود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: امروزه مهمترین اولویت جامعه، حل مشکل معیشت و اشتغال جوانان است و مسوولان، کارآفرینان و بقیه دست اندرکاران اقتصادی و تولیدی باید هم ‌افزایی لازم برای استفاده از ظرفیت ها را داشته باشند.
نجفی با اشاره به مزیت های آذربایجان غربی در حوزه های مختلف به ویژه بخش صنعت، بیان کرد: منطقه آزاد ماکو جایگاه ویژه ای در اقتصاد این استان دارد و توسعه زیرساخت ها مهمترین هدف وزارت صنعت، معدن و تجارت در این منطقه است.
وی با تاکید بر اینکه مناطق آزاد باید بخشی از مشکلات اقتصادی مردم را حل و فصل کند، بیان کرد: برای راه اندازی ۴۷ واحد صنعتی در شهرک صنعتی ماکو مجوز صادر شده که از این تعداد ۴۰ واحد مشغول فعالیت است.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،  در انتهای این همایش ملی ۶ تفاهم نامه همکاری بین منطقه آزاد ماکو و سایر نهادها و وزارتخانه ها از جمله وزارت راه و شهرسازی با هدف توسعه زیرساخت های منطقه آزاد ماکو به امضا رسید.
منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیائی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با ترکیه است.

منبع : ایرنا