اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادی

منطقه آزاد ماکو در آستانه تبدیل شدن به قطب پوشاک کشور است

منطقه آزادماکو – خبرماکو- مدیر تسهیل تولید، صنایع و معادن سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه گام‌های مهمی در حوزه صنعت پوشاک برداشته شده است، گفت:‌ این منطقه در زمان حاضر در آستانه تبدیل شدن به قطب پوشاک کشور است.

آرش یوسف‌زاده روز یکشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع واحدهای تولیدی مستقر در ماکو، اظهار داشت: پس از بهره‌برداری از ۵ طرح تولیدی پوشاک طی ۲ سال اخیر، هم‌اکنون نیز ۲ طرح دیگر در این زمینه با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال در حال اجرا است.

وی اضافه کرد: این ۲ طرح جدید در صورت بهره‌برداری قادر است برای بیش از ۵۰۰ نفر در منطقه اشتغالزایی ایجاد کند.

وی افزود: عزم جدی سازمان منطقه آزاد ماکو در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، ایجاد بستر مناسب برای جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری و بهره‌مندی از مزایای قانون ارزش افزوده است تا سرمایه‌گذاران را به حضور در منطقه ترغیب کند.

وی اظهار داشت: با روند رو به توسعه فعلی به زودی شاهد شکل‌گیری قطب تولید پوشاک در منطقه آزاد ماکو خواهیم بود تا علاوه بر رفع نیاز داخلی، سهم قابل توجهی از بازار کشورهای خارجی نیز به تولیدکنندگان این منطقه اختصاص یابد.

منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی‌الیه شمال غرب کشور واقع است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.

منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + پنج =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا