اخبار منطقه آزاد ماکوشهرستان هافرهنگی و هنریماکو

موافقت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با تخصیص زمین برای احداث مجتمع فرهنگی

به گزارش خبرماکو، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با تخصیص زمین برای احداث مجتمع فرهنگی در شهرستان ماکو موافقت کرد.

 حسین گروسی روز یکشنبه در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن تاکید بر تسریع در احداث مجتمع فرهنگی چندمنظوره در شهرستان ماکو افزود: زمین مناسب با انجام مطالعه دقیق ملاحظات فنی از طرف سازمان منطقه آزاد ماکو در اختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد استان قرار خواهد گرفت.

در این دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ضمن تشریح ضرورت های ارتقای فرهنگ مطالعه و توسعه کتابخانه های عمومی از آمادگی سازمان جهت مشارکت در تقویت کتابخانه های عمومی و کتابخانه های مساجد منطقه خبر داد و گفت: محوریت مساجد در راهبری مسائل فرهنگی یکی از نکات مهم و ضروریست.

حسین گروسی ضمن تاکید بر ظرفیت های منطقه آزاد ماکو در حوزه های مختلف، به آمادگی سازمان جهت برگزاری رویدادهای فرهنگی، هنری، ورزشی و گردشگری بین المللی با مشارکت کشورهای همسایه در همکاری با اداره فرهنگ و ارشاد اشاره کرد.

به گزارش خبرماکو، شهرستان ماکو تنها شهرستان آذربایجان غربی، بدون مجتمع فرهنگی و هنری است و تلاش چندین ساله مسوولان در چند سال اخیر نیز نتیجه ای نداده است و جلسات تمامی مسوولان بر احداث آن تاکید می کنند، ولی در عمل اتفاقی نیافتده است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − دو =

دکمه بازگشت به بالا