اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

واکسیناسیون تب برفکی گاو و گوساله در منطقه آزاد ماکو آغازشد

به گزارش خبرماکو، مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: واکسیناسیون تب برفکی گاو و گوساله با حمایت مالی سازمان منطقه آزاد ماکو در شهرستان های ماکو ،شوط و پلدشت آغاز شد.

 اسلام یادگاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبر ماکو اظهار داشت: با عنایت به تامین هزینه واکسن تب برفکی از طرف سازمان منطقه آزاد ماکو، این واکسن با هزینه تزریق با نرخ مصوب نظام دامپزشکی به ازای هر تزریق ۳۵۰۰ تومان برای هر راس گاو و گوساله از طریق همکاران بخش خصوصی و با نظارت شبکه دامپزشکی و سازمان منطقه آزاد از امروز مورخه ۲۳ دی ماه به مدت یک ماه آغاز می شود.

وی اضافه کرد: هزینه واکسن تب برفکی در سایر شهرستان‌ها با احتساب هزینه واکسن مبلغی حدود ۱۶هزار تومان می‌باشد، که جهت حمایت از دامداران منطقه و کنترل و پیشگیری از بیماری تب برفکی، اعتبار مورد نیاز برای خرید واکسن تب برفکی گاوی از طریق سازمان منطقه آزاد ماکو تامین گردیده است.

مدیرغذای و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: همزمان با برنامه واکسیناسیون تب برفکی، واکسیناسیون بروسلوز گاوی هم به صورت کاملا رایگان با تامین اعتبار از طرف اداره کل دامپزشکی در سطح واحد‌های روستایی به اجرا در خواهد آمد.

منطقه آزاد ماکو بزرگترین منطقه آزاد کشور در شمال استان آذربایجان غربی دارای ۵۸۱ هزار دام سبک و ۳۰ هزار دام سنگین می باشد.


انتصاب اولین رئیس زن در اداره دامپزشکی ماکو

حمایت طرح های اشتغالزایی دامپزشکی در منطقه آزاد ماکو

همزمان با عید قربان؛ سه تیم دامپزشکی به ذبح دام در ماکو نظارت می کنند

 

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

دکمه بازگشت به بالا