اخبار منطقه آزاد ماکو

واگذاری ۲ هزار هکتار زمین به بخش خصوصی برای کشت گلخانه ای و ایجاد باغ دیم در ماکو

مدیر کشاورزی سازمان منطقه آزاد ماکو از واگذاری ۲ هزار هکتار زمین به سرمایه گذاران بخش خصوصی در دشت زنگنه و بورالان برای ایجاد باغ دیم و کشت گلخانه ای خبر داد.
خبر ماکو : به گزارش خبرنگار  خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی، جبار طالبی در جلسه کارگروه کشاورزی منطقه آزاد ماکو، با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی از مهمترین اولویت های سازمان منطقه آزاد ماکواست، گفت: با توجه به وسعت منطقه و برخورداری از منابع آبی گسترده و دشت های مستعد، سازمان منطقه آزاد ماکو آمادگی لازم برای پذیرش سرمایه گذاران در بخش کشاورزی را دارد.25411
وی از سرمایه گذاری بخش خصوصی در هزاران هکتار از مناطق کشاورزی منطقه خبرداد و تصریح کرد: در کناره های سد شهید  جواد قنبری هزار هکتار به بخش خصوصی جهت ایجاد مجتمع کشاورزی واگذار می شود که حداقل در ۱۰۰ هکتار آن کشت گلخانه ای انجام خواهد گرفت.
طالبی همچنین به واگذاری ۲ هزار هکتار زمین به سرمایه گذاران بخش خصوصی در دشت زنگنه و بورالان اشاره کرد و گفت: باغ دیم و باغ گلخانه ای در این واگذاری ایجاد خواهد شد.
در جلسه کارگروه کشاورزی سازمان منطقه آزاد ماکو اعضای حاضر علاوه بر ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته، برنامه های پیشنهادی مطرح و مقرر شد مطالعات آبزی پروری صورت گرفته، از طریق اداره کل شیلات استان در اختیار سازمان منطقه آزاد ماکو قرار گیرد.
خبر پوششی
خبرنگار: ۴۵
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا