اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

وحدت، سد محکم مقابله با فتنه دشمنان

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: نابودی گروهک تروریستی داعش حاصل همکاری و هماهنگی نیروهای مقاومت شیعه و سنی است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، حسین فروزان،  در بخشی از سخنان خود مراسم هفته وحدت که در مسجد رسول اکرم ماکو برگزار شد، با تأکید بر این‌که مطرح کردن بحث شیعه و سنی تفرقه دشمن بوده و سد محکم مقابله با فتنه، را وحدت دانست و افزود: در زمان جنگ دیدیم که بیشترین پیشمرگ‌ها و جان نثاران از کردها بودند و دشمن با دیدن این منظره‌ها باز دم از تفرقه شیعه و سنی می‌زند.

وی اضافه کرد: زمانی که فقر ریشه‌کن و عدالت در جامعه ترویج یابد وحدت به معنای عملی خود رسیده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: هرکس در اسلام بیشترین خدمت را به مردم بکنند از اهمیت بیشتری برخوردار است نه این‌که در چه  پستی و مقامی است.

فروزان به بازدیدهایی از روستاهای کردنشین اشاره کرد و خاطر نشان کرد: محرومیت در روستاهای این منطقه غوغا می‌کند و باید دست به دست هم از حاشیه‌سازی‌ها به دور باشیم مشکلات را برطرف کنیم.

فروزان عدم تأمین گازوئیل از سوی آموزش و پرورش برای روستاها را یک معضل جدید روستائیان در باب ادامه تحصیل در روزهای دشوار سال دانست.

وی خدمت بی‌منت به مردم و نظام اسلامی را یک اصل مهم دانست و گفت: تلاش برای اجرای عدالت پایدار باید در دستور کار مدیران قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو فعالیت‌های سپاه در محرومیت‌زدایی و رسیدگی به معیشت روستائیان را بسیار چشمگیر دانست و تصریح کرد: این اقدامات کم است و برای برطرف کردن محرومیت در این بخش جهاد جدی همه مدیران ادارات را می‌طلبد.

وی به تبعات اجتماعی دیوارکشی از سوی دولت ترکیه در مرز ایران اشاره کرد و افزود: مردم و مسئولان با دست به دست هم دادن باید حاشیه‌سازی‌ها را کم کنند و به مسائل و مشکلات جامعه بپردازند.

فروزان  رسیدگی به زیرساخت‌های منطقه آزاد ماکو را دستور کار فعلی این سازمان دانست و افزود: از اول امسال تا به امروز بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان هزینه عمرانی از سوی سازمان در این منطقه شده است که نسبت به سال گذشته با افزایش هزینه رو به رو هستیم.

وی در ادامه تکمیل زیرساخت‌ها را زمینه‌ای برای رونق اشتغال و معیشت مردم دانست.

مدیرعامل سازمان  منطقه آزاد ماکو با اشاره به آمار بازماندگان از تحصیل در منطقه یادآور شد: مسائل فراوانی در این موضوع دخیل هستند و مسئولان باید با کاوش این مسائل، مشکلات را برطرف کنند و مسئولانی که لیاقت و شایستگی برطرف کردن این مسائل را ندارد باید استعفا دهند.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا