اخبار منطقه آزاد ماکو

پایین بودن تیراژ تهدیدی برای تعطیلی مطبوعات محلی

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی گفت: یکی از رسالت های عمده خبرنگاران دانش افزایی مردم است.

خبر ماکو :به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان( ایران( ایسنا) منطقه آذربایجان غربی” علیرضا رادفر”در آیین گرامیداشت روز خبرنگار در ارومیه با بیان اینکه توانایی در دانایی است اظهار کرد: در بحث توسعه کشور دانایی افزایی بسیار مورد توجه است؛چراکه اگر دانایی در کشور ایجاد شود قطعا توانایی در کشور حاکم خواهد شد.01معاون استاندار

وی ادامه داد: بیش از توجه به توسعه صنعتی و تکنولوژی باید توسعه انسانی پرداخت و در این راستا باید خبرنگاران قدم های اساسی برداشته و کشور را از طریق دانایی به توانایی سوق دهند.

رادفر با اشاره به اینکه خبرنگاری جز مشاغل سخت و پراسترس بوده و لازم است توجه بیشتری به این شغل شود اظهار کرد: بیمه و حمایت های لازم از خبرنگاران در دستور کار قرار گرفته و همچنین نسبت به تجهیز خانه مطبوعات استان اقدامات لازمه انجام خواهد گرفت.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی گفت:دنیای امروز؛ دنیای ارتباطات و انفجار خبر است و طلب می کند اخبار درست منتقل شود و این اتفاق نمی افتد مگر به واسطه خبرنگارانی که در عرصه های مختلف حضور دارند.

وی با بیان اینکه باید در راستای ارتقای جایگاه خبرنگاران تلاش کرد اظهار کرد: قطعا این مهم از طریق حمایت های حاکمیتی دولت و از طریق خود خبرنگاران امکان پذیر بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.

رادفر با اشاره به اینکه صحت و دقت در خبر از الزامات ارتقای جایگاه خبرنگاری است گفت: خبرنگاران باید امانت داری و در انتقال حقایق منصفانه رفتار کنند؛در صورتی که خبر کذب در جامعه ساری و جاری شود اعتماد بین خبرنگاران و مردم سلب می شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی افزود: توجه به منافع ملی وظیفه همگان است و اموری که باید خبرنگاران بیش از همه در توجه و پرداختن به منفعت ملی تلاش کنند.

وی ادامه داد: نباید به منافع ملی با دید جناهی نگاه کرد و در این راستا باید خبرنگاران نقد منصفانه درمباحث منفعت ملی داشته باشند.

وی گفت: باید نقد منصفانه باشد و نقد را بهانه ای برای تخریب دیگران قرار ندهیم .
خبر پوششی
خبرنگار: ۴۴
انتهای پیام

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =

دکمه بازگشت به بالا