پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

۱۰ تیم پزشکی در طرح رایگان درمانی چالدران همکاری می‌کنند

۱۰ تیم پزشکی در طرح رایگان درمانی چالدران همکاری می‌کنند

۱۰ تیم پزشکی در طرح رایگان درمانی چالدران همکاری می‌کنند

به گزارش خبرماکو-  معاون هماهنگ کننده سپاه چالدران گفت: ۱۰ تیم پزشکی تخصصی و عمومی در طرح ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان در مناطق محروم روستایی و مرزی این شهرستان ارائه خدمات می کنند.۱۰ تیم پزشکی در طرح رایگان درمانی چالدران همکاری می‌کنند

سرهنگ پاسدار سید روح الله جعفری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: این طرح به همت گروه های جهادی و با مشارکت  بهداری سپاه، شبکه بهداشت و درمان، بنیاد علوی و اورژانس اجتماعی بهزیستی اجرا می‌شود.

وی افزود: ۱۰ تیم پزشکی اعم از تخصصی و عمومی به روستاهای چالدران اعزام شدند و تمامی خدمات ارائه شده آنها در این طرح اعم از درمان، ویزیت و تجویز دارو رایگان است.

معاون هماهنگ کننده سپاه چالدران ادامه داد: در این طرح خدمات پزشکی در حوزه های قلب و عروق، زنان و زایمان، جراحی عمومی، اطفال، دندانپزشکی، پزشک عمومی، شنوایی و بینایی سنج و مشاوره به مردم ارائه می شود.

وی اضافه کرد: در کنار اجرای این طرح پایش سلامت و غربال گری کرونا نیز شروع شده و ضمن انجام تب سنجی، ۵۰ هزار بسته بهداشتی نیز بین مردم به صورت رایگان توزیع می شود.

سرهمگ پاسدار جعفری اظهار داشت: طبق برنامه ریزی ها، مقرر شده در اجرای این طرح اهالی بیش از ۳۰ روستا از خدمات آن بهره مند شوند.

چالدران با ۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است؛ این شهرستان حدود ۱۲۰ روستا دارد که در ۲ بخش مرکزی و دشتک نزدیک به ۲۰ هزار نفر را در خود جای داده‌اند.


۵ طرح محرومیت‌زدایی بسیج در پلدشت افتتاح می‌شود

۳۰ هزار نفر از عشایر چالدران خدمات رایگان درمانی دریافت کردند

بیش از ۵۰۰ خانوار محروم چالدران از خدمات بهداشتی رایگان برخوردار شدند

گروههای درمانی به مناطق دور افتاده روستایی ماکو اعزام شدند