اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوشهرستان هاشوطماکو

۲خبر کوتاه از ماکو و شوط در شمال آذربایجان غربی

به گزارش خبر ماکو- توزیع ۱۰۰ سبد کالا بین خانواده‌های نیازمند زندانیان در ماکو و دستگیری ۳ حفار غیرمجاز در شوط  مهمترین اخبار کوتاه شهرستان‌های ماکو و شوط در ۲۴ ساعت گذشته در شمال آذربایحان غربی است.

مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان ماکو در گفت و گو با خبرنگار خبر ماکو اظهار داشت: در آستانه شب یلدا ۱۰۰ سبد کالایی دربین خانواده های نیازمند تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان ماکو توزیع شد.

لطیف محمدی اصل ادامه داد: برای تهیه این سبدهای کالایی به همت خیّرین و خود انجمن ۹۰۷ میلیون ریال هزینه شده است.

وی افزود: در کنار این سبدهای کالایی بیش از ۱۶۰ میلیون ریال نیز به صورت نقدی به خانواده های تحت پوشش کمک نقدی می شود.

وی بیان کرد: امسال انجمن حمایت از زندانیان ماکو علاوه بر کمک به آزادی سه زندایی با جرایم مالی و غیر عمد، ۴ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال بصورت نقدی و جنسی کمک و مساعدت کرده است.


بیشتر بخوانید: اخبار کوتاه از ماکو و چالدران


دستگیری ۳ حفار غیرمجاز در شوط

رییس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شوط  در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: سه حفار غیرمجاز در روستای “آغ‌بلاغ” این شهرستان دستگیر، پس از تحویل پرونده جهت رسیدگی به مراجع قضائی ارجاع شدند.

قاسم عباسی اضافه کرد: پس از دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر انجام حفاری غیرمجاز در اطراف محوطه تاریخی روستای “آغ‌بلاغ” این شهرستان، نیروهای یگان حفاظت بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی افزود: پس از بررسی های لازم و با تائید صحت و سقم این خبر با همکاری نیروهای انتظامی سه نفر از حفاران غیرمجاز در محل مورد نظر دستگیر شدند.

عباسی ادامه داد: در این حفاری یک دستگاه خودروی سواری، ۲ دستگاه موتور برق، ۲ دستگاه دریل چکشی و یک تبر دو طرفه کشف و ضبط شد.

ماکو و شوط از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 9 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا