اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

۲۱ روستای دیگر منطقه آزاد ماکو از آب شرب سالم برخوردار شدند

به گزارش خبر ماکو- ۲۱ روستای منطقه آزاد ماکو با همکاری دستگاه های مسوول و سپاه شهدای آذربایجان غربی، از آب شرب سالم برخوردار شدند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو روز دوشنبه در این خصوص به خبرنگار خبر ماکو گفت: این سازمان در راستای ماموریت‌های محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار و توسعه عمران و آبادانی منطقه اقدام به آبرسانی به این روستاها با مشارکت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه شهدای آذربایجان غربی کرده است.

محمدرضا عبدالرحیمی افزود:  برخورداری تمامی ساکنان منطقه به ویژه مناطق روستایی و محروم از امکانات زیربنایی و زیرساخت‌های مورد نیاز برای معیشت در دستور کار سازمان منطقه آزاد ماکو قرار دارد.

وی ادامه داد: پروژه آبرسانی به ۲۱ روستای واقع در بخش چای‌باسار جنوبی منطقه آزاد ماکو با تامین مالی بیش از ۶۰ میلیارد ریالی سازمان منطقه آزاد و مشارکت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه شهدای آذربایجان غربی و نظارت فنی سازمان آب و فاضلاب استان به بهره برداری رسید.

وی اضافه کرد: منطقه آزاد ماکو دارای ۶ شهر و ۲۷۰ روستاست که روند توسعه آنان با برنامه‌ریزی مناسب دنبال می‌شود و آبرسانی در این خصوص، جایگاه ویژه ای دارد.


بیشتر بخوانید:عملیات اجرایی آبرسانی به ۲۱ روستای منطقه آزاد ماکو آغاز شد


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اظهار داشت: این پروژه به طول ۲۲.۳ کیلومتر اجرا شده و با بهره برداری از آن، یک هزار و ۵۲۰ خانوار با جمعیت بالغ بر پنج هزار و ۵۰۰ نفر از مزایای آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.

منطقه آزاد ماکو بزرگترین منطقه آزاد کشور بوده و شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت را شامل می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا