اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوپلدشتشهرستان ها

۲۶۰ هزار فقره کارت هوشمند به متقاضیان واجد شرایط در پلدشت صادر شده است

به گزارش خبرماکو،  رییس اداره ثبت احوال پلدشت گفت: از آغاز اجرای طرح صدور کارت هوشمند ملی، ۲۶۰ هزار و ۴۶ فقره کارت هوشمند در شهرستان برای واجدین شرایط صادر شده است.

منوچهرآذری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در ۹ ماهه سال جاری آمار ولادت در شهرستان پلدشت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد کاهش داشته است و آمار فوتی های ثبت شده نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴ درصد کاهش دارد که این درصد کاهش معنی دار، نشان از کنترل بیماری کرونا در مقایسه با ۲سال قبل می باشد.

وی افزود: میزان ازدواج ثبت شده در سال جاری نسبت به مدت ۹ ماهه اول سال قبل ۹درصد کاهش نشان می دهد همچنین طلاق ثبت شده در شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۸/۵ درصدی داشته است.

رییس ثبت احوال شهرستان پلدشت با بیان اینکه تاکنون ۲۶۰هزار و ۴۶ فقره کارت هوشمند صادر شده است، ادامه داد: مجموعاً تعداد ۱۰۶۰ فقره کارت هوشمند ملی صادره هم اکنون در اداره و دفتر پیشخوان موجود بوده و از متقاضیان درخواست کرد با توجه به پیامک های ارسالی به صاحبان کارت ها هر چه سریع تر نسبت به تحویل و فعال سازی آن اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: با توجه به طرح تعویض شناسنامه های نمونه قرمز رنگ به مکانیزه و الزامی تلقی شدن آن از طرف سازمان ثبت احوال به اطلاع همشهریان عزیز می رساند تا جهت تعویض شناسنامه های مستعمل، فرسوده و از بین رفته به دفتر پیشخوان دولت ۱۱۲۵ پلدشت (ماهان) که طرف قرارداد با اداره ثبت احوال است، مراجعه نمایند.

رییس ثبت احوال شهرستان پلدشت اظهار داشت: جهت بهنگام سازی اطلاعات و آمارهای جمعیتی از مردم شریف شهرستان درخواست می شود، تا در اسرع وقت نسبت به اعلام و گزارش وقایع ولادت و وفات بستگان خود یعنی قبل از سپری شدن مهلت های پیش بینی شده در قانون اقدام نمایند.

پلدشت یکی از شهرستان های شمالی استان آذربایجان غربی است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 19 =

دکمه بازگشت به بالا