اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

۴۰ درصد مناطق روستایی ماکو از نعمت گاز برخوردار هستند

منطقه آزاد ماکو- ماکو –  فرماندار ماکو گفت: تنها ۴۰ درصد مناطق روستایی این شهرستان از نعمت گاز برخوردار هستند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، حسین عباسی روز شنبه در جمع اهالی روستای خرمن یری ، آدغان، حصار و قوریشکاک با اشاره به اینکه نباید روستاها دغدغه معیشتی و زندگی داشته باشند، بیان کرد: چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و از اولین روز این پیروزی در پی جنگ تحمیلی و تحریمها باعث شد مردم ایران از آسایش و رفاه عقب بمانند که در روستاها این احساس تشدید یافته است.

وی افزود: اجرای طرح هادی روستایی نیازاساسی هر روستا است که باید بعد از  اجرای طرح گاز رسانی صورت گیرد.

وی اضافه کرد: تاکنون ۴۰ درصد مناطق روستایی شهرستان از نعمت گاز برخوردار هستند که نسبت به سایر شهرستانها ۲۰ درصد کمتر است.

فرماندار ماکو ادامه داد: روستاهای شهرستان با کاستی هایی روبرو هستند که امید داریم در سالهای آتی باسرعت بیشتر و با تخصیص اعتبارات بیشتر رضایت مندی مرزنشینان تامین شود.

عباسی با تاکید براینکه روستای خرمن یری نزدیک ۲۰۰ خانوار باید زودتر از این از نعمت گاز و طرح هادی بهره مند می شدند، خاطر نشان کرد: مکاتبات در پی مطالبه مردم روستاها مبنی بر قرار گرفتن در دشت ممنوعه در دستور کار است تا هر چه زودتر مشکل حوزه آبیاری کشاورزی حل شود.

وی در ادامه استفاده از روشهای جدید حوزه کشاورزی و آبیاری نوین را یک مقوله مهم در تحقق اهداف صرفه جویی و تولید به صرفه عنوان کرد و افزود: استفاده و ذخیره آب باران و برف باید پیگیری شود.

وی بیان کرد: روستای آداغان نیز با ۱۲۰۰ نفر جمعیت و ۲۷۰خانوار از آب شرب سالم و برق بی بهره است که مسئولین باید جوابگو باشند.

همچنین در این دیدار اهالی روستاهای خرمن یری ، آدغان، حصار و قوریشکاک مسائل و مشکلات خود را بیان کردند.

به گزارش خبرماکو، شهرستان ماکو با ۱۱۶ روستا و بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

۷۱۳۲

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا