اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکواستان ها

۵۰ کیلوگرم مواد مخدر در مرزهای ماکو کشف شد

به گزارش خبرماکو – فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی گفت: مرزبانان هنگ مرزی شهرستان ماکو با اشراف اطلاعاتی و کنترل مستمر نوار مرزی ۵۰ کیلو گرم مواد مخدر از نوع هرویین را از قاچاقچیان کشف و ضبط کردند.

سردار سرتیپ دوم یحیی حسین خانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مرزبانان در مسیر تردد قاچاقچیان در مرزهای ماکو به اجرای کمین هدفمند پرداخته و سوداگران ۵۰ کیلوگرم مواد مخدر در مرزهای ماکو کشف شدمرگ را که در حال انتقال محموله مواد مخدر به کشور بودند، مشاهده کردند.

وی اضافه کرد: قاچاقچیان زمانی که خود را در کمین مرزبانان گرفتار دیدند، با به جا گذاشتن محموله مواد مخدر و با استفاده از تاریکی شب به خاک کشور مقابل متواری شدند.

فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی گفت: مرزبانان در پاک سازی محل موفق شدند ۵۰ کیلو گرم مواد مخدر از نوع هرویین را که توسط قاچاقچیان به جا گذاشته شده بود، کشف و ضبط کنند.

سردار حسین خانی افزود: ماموران شناسایی و دستگیری متهمان را در دستور کار خود قرار داده اند.

به گزارش ایرنا طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان غربی حدود ۹۶۷ کیلو متر است؛ این استان از طرف شمال ۱۴۹ کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با جمهوری خودمختار نخجوان،از طرف شمال و غرب ۵۶۶ کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف غرب ۲۵۲ کیلومتر مرز خاکی با کشور عراق دارد.


۲ شبکه مواد مخدر در ماکو متلاشی شد

امسال ۲۶۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر در ماکو کشف شده است

فرماندار: ۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در ماکو کشف شد

امسال بیش از یک تن انواع مواد مخدر در ماکو کشف شد

فرماندار : هشت تن مواد مخدر در ماکو کشف شده است

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا