آذربایجان غربیاستان هااقتصادیچالدرانشهرستان ها

۷۶ مصوبه در جهت توسعه و آبادانی چالدران تصویب شد

به گزارش آوای آزاد – استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تصویب ۷۶ مصوبه در نخستین سفر شهرستانی به چالدران گفت: این مصوبات برای توسعه، آبادانی و محرومیت زدایی این منطقه محروم به تصویب رسیده و کار اجرای آنها باید به سرعت آغاز شود.

 محمدصادق معتمدیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: این مصوبات در بخش های عمرانی، اقتصادی و زیرساختی بوده که به همت همه دستگاه ها عملیاتی خواهد شد.

وی اضافه کرد: هدف از این سفرها در واقع آگاهی و اشراف نسبی، نسبت به پتانسیل‌ها و توانمندی‌ها و ظرفیت‎های شهرستان هاست و ازطرفی هم در جریان فعالیت مدیریتی و اداری، عمرانی و اقتصادی شهرستان قرار می گیریم.


بیشتر بخوانید: استاندار: بهره لازم از ثروت‌های خدادادی آذربایجان غربی برده نشده است


وی افزود: در اولین سفر که به شهرستان چالدران داشتیم، طی بازدیدهای مختلفی از سطح این شهرستان در مناطق مرزی، روستاها  و شهرستان با مردم دیدار کردیم و از نزدیک مسائل و مشکلات شناسایی شد و علاوه بر آن، به صورت چهره به چهره از زبان مردم بدون واسطه در جریان مشکلات و مطالبات شهروندان و روستاییان منطقه قرار گرفتیم.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: انتخاب شهرستان چالدران برای اولین مقصد سفر به عنوان یکی از شهرستانهای مهم و استراتژیک استان با داشتن ۱۴۴ کیلومتر مرز مشترک با ترکیه، با توجه به عقب افتادگی شاخص‌ها بود که امیدواریم با انسجام و تعامل دستگاههای مختلف بتوانیم شاهد جهش در ارتقای این شاخص ها باشیم.

معتمدیان بیان کرد: پیش از حضور در شهرستان ها، تعدادی از مدیران ستادی استانداری در منطقه حضور پیدا می کنند و از نزدیک مسائل و مشکلات و پیشنهادات در جهت توسعه شهرستان جمع بندی می شود.

وی اظهار کرد: تمامی جمع بندی ها به عنوان پیش مصوبه در معاونت‌های ستادی استانداری مورد کار کارشناسی قرار می گیرد و تبدیل به برنامه می شود و زمان سفر هم با حضور مدیران شهرستانی و مدیران ارشد استانی و نمایندگان مجلس مورد بررسی قرار می دهیم و به مصوبه تبدیل می کنیم.

به گزار ش ایرنا، استاندار آذربایجان غربی در اولین سفر شهرستان خود به چالدران سفر کرد؛ در این سفر معتمدیان از روستاهای مختلف این شهرستان بازدید کرد و پای صحبت ها و دغدغه های مردم نشست؛ این سفر از بامداد پنجشنبه آغاز شد و تا بامداد روز جمعه ادامه داشت.

استاندار آذربایجان غربی در این سفر از بیمارستان چالدران و روستاهای پیراحمدکندی، سلیمان‌آغل، علی‌آباد، مزرعه و انبار و شهر آواجیق بازدید کرد.

چالدران از شهرستان های محروم آذربایجان غربی به شمار می رود.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

دکمه بازگشت به بالا