اخبار منطقه آزاد ماکوشهرستان هافرهنگی و هنریماکو

۸۰ کودک تفکرات ذهنی خود را در مورد هوای پاک ترسیم کردند

به گزارش خبر ماکو – همزمان با هفته محیط زیست و با همکاری سازمان منطقه آزاد ماکو، اداره حفاظت محیط زیست و کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان ماکو، ‌۸۰ کودک تفکرات ذهنی خود را با موضوع هوای پاک در قالب نقاشی، ترسیم کردند.

مدیر کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان ماکو روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری مسابقه نقاشی به مناسبت اهمیت محیط زیست به خبرنگار ایرنا گفت: این مسابقه نقاشی با موضوع اهمیت محیط زیست و پاکیزه نگه داشتن آن در محل این کانون برگزار شد.

لیلا خوش خلق در ادامه با بیان اینکه در این مسابقه ۸۰ نفر از کودکان در گروه سنی ۶ تا ۱۲ سال مشارکت کرده و تفکرات و اندوخته‌های ذهنی خود در مورد پاکی هوا را بر روی کاغذ ترسیم کردند، افزود:‌ هدف از این مسابقه به چالش کشیدن تفکرات دانش آموزان، ایجاد حس مسوولیت پذیری در آنان و ترویج و اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست در جامعه است.


بیشتر بخوانید: مقام‌آوران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ماکو تجلیل شدند


مدیر کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان ماکو اضافه کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از سال ۱۳۵۶ در ماکو در گروه سنی ۴ تا ۱۷ سال، فعالیت خود را آغاز کرده و با استعدادیابی و پرورش خلاقیت و شکوفایی استعدادهای نهفته کودکان نخبگان و افراد موفق زیادی را تحویل جامعه داده است.

خوش خلق تعداد دانش آموزان فعال در این کانون را ۱۴۵ نفر عنوان کرد و ادامه داد: این کانون در مناسب ها و ایام ملی مذهبی اقدام به برگزاری ویژه برنامه های مختلف برای کودکان و دانش آموزان می‌کند.

وی اضافه کرد: این کانون با استفاده از امکانات نوین آموزشی و برگزاری دوره‌هایی شامل کتابخوانی، عکاسی، ‌نقاشی، ‌ هنرهای نمایشی، عروسکی و سفالکاری نسبت به کشف استعداد نهفته کودکان و پرورش خلاقیت و استعداد آنان اقدام کرده است.

به گزارش خبرماکو، شهرستان ماکو از شهرهای شمال استان آذربایجان غربی واقع در داخل منطقه آزاد ماکو واقع شده است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 14 =

دکمه بازگشت به بالا