اجتماعیچالدرانشهرستان ها

۳۰ باب کلاس درس در چالدران احداث می‌شود

به گزارش خبر ماکو- مدیر آموزش و پرورش چالدران گفت: در حال حاضر ۳۰ باب کلاس درس در مناطق مختلف این شهرستان به صورت مشارکتی در دست احداث است.

حیدر قصاب زاده روز چهارشنبه  در گفت و گو با خبرنگار خبر ماکو اظهار داشت: عملیات اجرایی ساخت این تعداد مدرسه از سال گذشته با هدف توسعه عدالت آموزشی و نوسازی و مقاوم سازی مدارس در مناطق روستایی این ۳۰ باب کلاس درس در چالدران احداث می‌شودشهرستان شروع شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۶ طرح مدرسه سازی در این شهرستان در دست احداث است که برای اجرای این تعداد مدرسه ۳۱۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش چالدران ادامه داد: از مجموع ۱۰۷ مدرسه روستایی با ۱۷۰ کلاس درس این شهرستان بیش از ۵۰ درصد آن نیازمند مقاوم سازی است.

وی اضافه کرد: ۳۹ کلاس درس در مدارس روستایی در کانکس دایر، ۱۴ واحد مدرسه پیش ساخته، ۲۱ واحد آموزشی با مصالح سنگی و ۷ مدرسه با مصالح آجری و در بافت قدیم اداره می‌شود.

قصاب زاده اظهار داشت: در جهت سرعت بخشیدن به نوسازی و مقاوم سازی مدارس خیّرین و بنیاد علوی نیز مشارکت‌های لازم را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد:۲ طرح مدرسه سازی از سوی خیّران در چالدران در دست اجراست که یکی از این مدارس در روستای “قره جوران” با ۶ کلاس درس در قالب مدرسه متوسطه اول و دیگری مدرسه ۹ کلاسه در بخش “آواجیق” است.

وی یاد آوری کرد: بر اساس تفاهم به عمل آمده ما بین اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس و بنیاد علوی مقررشده است هر سال ۵ کلاس درس در این شهرستان به فضای آموزشی اضافه شود که در حال حاضر ۱۰ کلاس درس در این شهرستان در حال احداث است.

مدیر آموزش و پرورش چالدران گفت: بر اساس پیش بینی به عمل آمده تمامی مدارس در دست ساخت در طول سال جاری به بهره برداری خواهند رسید و با بهره برداری از آنان بیش از ۶۰۰ نفر دانش آموز از فضای آموزشی مناسب بهره‌مند خواهند شد.

شهرستان چالدران یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.


انتخاب چالدران به عنوان طرح الگوی پیشرفت و آبادانی

۳ مدرسه خیّرساز در منطقه آزاد ماکو به بهره‌برداری رسید

مدرسه ۸ کلاسه در شهرستان ماکو افتتاح شد

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + چهار =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا