اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

سالمندان از برکت های الهی در جامعه هستند

امام جمعه ماکو با تاکید بر اینکه وجود سالمندان در خانواده ها از برکت های خداوند متعال در جامعه هستند، گفت: وجود سالمندان مایه خیر و برکت و نزول رحمت الهی است و باید عزت و احترام آنان حفظ شود.

به گزارش خبر ماکو، حجت الاسلام ایوب رنجبری در خطبه های نماز جمعه این هفته ماکو افزود: برخی خانواده ها به سالمندان و بزرگان خانواده کم احترامی می کنند و رسیدگی به آنان را از یاد می برند اما باید بدانیم که وجود این عزیران مایه نزول رحمت الهی و قبولی حاجت ها می شود.
وی اظهار کرد: باید عزت و احترام این عزیزان در جامعه حفظ شود و ما نیز در توسعه این امر در جامعه و در بین جوانان تلاش کنیم.
وی با اشاره به اهیمت تاسوعا و عاشورای حسینی، گفت: نهضت عاشورا یک دانشگاه حماسی برای ما مسلمانان و کل جامعه بشری است و درس های آن تا قیام قیامت ادامه می یابد.
امام جمعه ماکو ادامه داد: تمامی روزهای مومنان باید عاشورایی باشد زیرا هر روزمان با حق و باطل و تاریکی و ظلم روبروست و باید بتوانیم امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه رواج دهیم.
حجت الاسلام رنجبری اظهار کرد: عده از عوامل استکبار و به خصوص جاهالان با کارهایی همچون قمه زنی قصد بد نام کردن نام شیعه را در این ایام دارند و باید در این مورد هوشیارانه عمل کینم.
وی در ادامه با اشاره به مسئله همه پرسی کردستان عراق اظهار کرد: مسلمانان کرد در هر جا برادران ما هستند و باید بدانند که این حرکت به نفع مردم نیستد و جز ضرر و زیان چیزی عاید مردم نمی شود.

 حجت الاسلام ایوب رنجبری سال ۱۳۵۱ در شهر سلماس در یک خانواده مذهبی متولد و در سال ۶۸ وارد حوزه علمیه قم شد.
وی در مدرسه رضویه، دوره مقدمات را با ممتازی به پایان رساند و از سال ۷۶ وارد دروس خارج حضرات آیات عظام تبریزی (ره)، وحید خراسانی، جوادی آملی، سبحانی، بهجت (ره)، عابدی و فاضل گلپایگانی شد.
حجت الاسلام ایوب رنجبری از سال ۸۸ نیز امام جمعه و مسئول حوزه های علمیه برادران و خواهران شهرستان ماکو بوده است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا