اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادیپلدشتشهرستان هاشوطماکو

طرح محصور سازی منطقه آزاد بر اساس قانون مناطق آزاد اجرا می شود

به گزارش خبرماکو، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: طرح محصور سازی منطقه آزاد بر اساس قانون مناطق آزاد و با هدف ملموس کردن تاثیر فعالیت مناطق آزاد و ماندگاری این آثار اجرا می شود.

حسین گروسی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: برای اینکه مردم بتوانند از مزایای منطقه آزاد بهره مند شوند و آن را لمس کنند، قوانین مناطق آزاد باید مو به مو اجرا شود که در همین راستا طرح محصورسازی منطقه آزاد ماکو از اردیبهشت ماه سال گذشته شروع شده است.

وی ادامه داد: ۱۰ کیلومتر این جداسازی با هزینه کرد نزدیک ۲۵۰میلیارد ریال آماده بهره برداری و تحویل به گمرک و دستگاه های نظارتی شده است و ۱۳ و نیم کیلومتر آن در حال ساخت است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو اضافه کرد: تمام زیرساخت های لازم برای تاسیس و راه اندازی گمرک مستقر هستند و با هزینه کرد نزدیک ۲۰۰میلیاردریال برای بقیه محصور سازی، این طرح به اتمام و بهمن ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

گروسی گفت: با اتمام فنس کشی منطقه آزاد ماکو بر اساس قوانین چگونگی اداره مناطق آزاد، گمرک و انجام امور گمرکی باید در خارج از قلمرو منطقه انجام شود.

در حالی که بیش از ده سال از شروع فعالیت رسمی منطقه آزاد ماکو می گذرد لازم است برای بهره مندی عموم مردم از ظرفیتها و مزایای آن، طرح محصور سازی و فنس کشی این منطقه به اتمام برسد .

با اتمام طرح فنس کشی بیش از ۲۰۰ هزار نفر از اهالی منطقه آزاد ماکو از مزایای این منطقه برخوردار خواهند شد .

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 8 =

دکمه بازگشت به بالا