استان هافرهنگی و هنری

۶۰ موسسه قرآنی در آذربایجان غربی فعالیت می کند

منطقه آزاد ماکو – ارومیه – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه ۶۰ موسسه قرآنی در این استان فعالیت می کند، گفت: ۱۶ موسسه از این تعداد در مرکز استان و مابقی در شهرستان ها فعال است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو به نقل از ایرنا، حجت الاسلام ناصر خدایاری شامگاه دوشنبه در نشست صمیمی با فعالان قرآنی آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه از سال ۱۳۹۵ تا به امروز برای هیچ موسسه ای جواز فعالیت صادر نشده است، ادامه داد: توجه به موسسه های قرآنی، روند تکریم روزافزون قرآن را در جامعه توسعه می دهد.
وی افزود: قرآن کریم باید مصدر بسیاری از مسائل و خدمات در جامعه باشد زیرا این کتاب آسمانی درمانگاه عظیمی برای مسلمانان است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه آموزش قرآن را باید در دانشگاه ها جدی تر دنبال کرد، گفت: کاربرد قرآن در رشته های متنوع دانشگاهی باید بیان شود زیرا این امر از فراموشی قرآن در بین نسل جوان جلوگیری می کند.
حجت الاسلام خدایاری اضافه کرد: خانواده نخستین مدرسه برای فرزندانمان است و باید فرهنگ قرآنی را در بین خانواده ها رواج دهیم.
وی با بیان اینکه ساخت اتحادیه قرآن و عترت ارومیه مورد تاکید است، گفت: ساخت این اتحادیه در مجتمعی جداگانه از اهم برنامه های این اداره کل بوده و زمینی جداگانه با حمایت استانداری آذرباجان غربی برای ساخت آن اختصاص یافته است.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، راه اندازی گروه قرآن و عترت، راه اندازی فرهنگسرای قرآن و عترت، راه اندازی صندوق ویژه حمایت از فعالان قرآنی و جمع آوری بانک اطلاعاتی جامع قرآنی از پیشنهادات فعالان قرآن آذربایجان غربی بود که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بررسی و اجرای آنها قول مساعد داد.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 5 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا