اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

۶۲ فقره وام خود اشتغالی امسال به مددجویان کمیته امداد پرداخت شد

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: این نهاد حمایتی ۶۲ فقره وام خوداشتغالی به مددجویان این نهاد در نیمه نخست سال جاری پرداخت کرده است.

به گزارش آوای آزاد آذربایجان: التفات رضایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای اعطای این تسهیلات با همکاری شبکه بانکی ۹ میلیارد ریال اعتبار هزینه کرده ایم.2015_08_02_09_20_06_48884
وی اضافه کرد: این میزان تسهیلات برای اجرای ۳۰ طرح دامپروری، ۳۱ طرح خدماتی و یک طرح قالیبافی اعطا شده است.
وی اظهار کرد: به منظور کسب درآمد مطمئن و بهبود کیفیت زندگی مددجویان، در سال جاری طرح ایجاد نیروگاه های خورشیدی خانگی برای ۲۲ خانوار تحت پوشش این نهاد طی تفاهم نامه کمیته امداد و وزارت نیرو در دست اجراست که برای اجرای این طرح، ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارائه و ۶۰ میلیون ریال از طریق مجتمع اقتصادی کمیته امداد به خانواده های مجری پرداخت می شود.
وی افزود: با اجرای این طرح ماهیانه هر خانوار بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون ریال در آمد کسب می کند.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو ادامه داد: در راستای ارتقای دانش فنی و حرفه ای مددجویان این نهاد به منظور کاریابی و اشتغال زایی با گذراندن دوره های آموزشی مورد نیاز و پس از کسب مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای جهت دریافت تسهیلات اشتغال معرفی می شوند.
وی گفت: در این راستا ۷۳ نفر افراد واجد شرایط در رشته های خیاطی، آرایشگری و کامپیوتر دوره های لازم را گذراندند و در نوبت معرفی جهت دریافت تسهیلات اشتغال هستند.
رضایی افزود: امسال ۱۰۰ فقره وام کار گشایی به مبلغ یک میلیارد ریال برای رفع مشکلات معیشتی، تحصیلی و درمانی به ۱۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت این شهرستان پرداخت شد.

خبرنگار: حمید قاسمی

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا