پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

بیش از ۱۴۳ میلیارد ریال برای مددجویان کمیته امداد ماکو هزینه شد

به گزارش خبر ماکو- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: در ۶ ماه نخست سال‌ جاری ارزش ریالی خدمات این نهاد به مددجویان بیش از ۱۴۳ میلیارد ریال بود.


محمد محمد نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار بیش از ۱۴۳ میلیارد ریال برای مددجویان کمیته امداد ماکو هزینه شدخبر ماکو  اظهار داشت: این خدمات در قالب سر فصل‌ های اشتغال، پرداخت وام‌ های قرض ‌الحسنه، مشارکت مردمی، فعالیت ‌های فرهنگی، پرداخت مستمری، کمک‌ های موردی، بیمه تامین اجتماعی، احداث و تعمیر واحد مسکونی و جهیزیه نو عروسان عرضه شد.

وی افزود: ۳۱ میلیارد ریال برای ۶۲ طرح اشتغال در زمینه ‌های دامپروری، پرورش طیور، مشاغل صنفی و خدماتی پرداخت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۸ درصد افزایش داشت.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو ادامه داد: ۱۹۷ نفر نیز به ارزش ۹ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال از تسهیلات صندوق قرض ‌الحسنه امداد ولایت تا سقف ۵۰ میلیون ریال جهت رفع مشکلات جهیزیه، درمان و تحصیل و موارد دیگر بهره مند شدند.

وی با بیان اینکه در سر فصل مشارکت‌ های مردمی در نیمه نخست امسال ۳۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جذب و هزینه شده، اضافه کرد: از این مقدار، هشت میلیارد ریال از طریق طرح اکرام و ایتام، ۱۵ میلیارد ریال از طریق ستاد زکات، ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل درآمد صندوق ها و مابقی از طریق سایر طرح‌ های مشارکتی جذب شد.

محمد نژاد ادامه داد: در نیمه نخست، برای ۱۲ نو عروس نیز مبلغ ۳۸۰ میلیون ریال و ۹۸۰ میلیون ریال برای هزینه های درمانی مددجویان تحت پوشش این نهاد پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: ۱۹ واحد مسکونی با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در نیمه نخست امسال با هزینه هشت میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال احداث شد.

تعداد مددجویان این نهاد در ماکو یک‌هزار و ۶۱۹ خانوار است، اما بر اساس سیاست جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) و با هدف کاهش اثرات فشار اقتصادی به قشر ضعیف و طبقات پایین، ۹۵۱ خانوار جدید در قالب طرح تبصره ۱۴ تحت حمایت قرار گرفتند که این افراد تنها از خدمات ۲ برابری یارانه، وام‌ های اشتغال در سال جاری بهره مند شدند.

کل جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو با احتساب این افراد جدید ۲ هزار و ۵۷۰ خانوار با پنج هزار و ۶۸۶ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۸.۵ و جمعیت ۵.۱ درصد را تشکیل می ‌دهند.

ماکو در شمال آذربایجان غربی است.