اجتماعیچالدرانشهرستان هاگردشگری

تخصیص ۲٫۵ میلیارد ریال اعتبار برای احیای زیرساخت های میراث فرهنگی چالدران

فرماندار چالدران گفت: امسال ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای احیای زیرساخت های میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان اختصاص
 یافته است.
به گزارش خبر ماکو، کریم حسین زاده افزود: امیدواریم با تخصیص این میزان اعتبار مشکلات آبگرم و مقبره سیدصدرالدین چالدران و دیگر اماکن گردشگری حل شود.n82637892-71817116

وی بیان کرد: چالدران یکی از شهرستان های گردشگرپذیر آدربایجان غربی است و در صدد هستیم با برنامه ریزی های به عمل آمده زمینه های گردشگری را با ایجاد زیر ساخت های لازم توسعه بخشیم.
وی اظهار کرد: با توجه به پتانسیل قوی شهرستان چالدران در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری امیدواریم تخصیص این اعتبار بتواند چهره این شهرستان زیبا را با جذب گردشگر متحول کند چراکه در سال های گذشته مشکلات ساختاری مانع درخشش استعدادهای گردشگری این منطقه شده است.
وی اضافه کرد: گردشگری یکی از اولویت های اصلی برنامه های فرمانداری در چالدران بوده و توجه ویژه دولت تدبیر و امید نیز به رونق زیرساخت های گردشگری و توسعه این صنعت است.
آذربایجان غربی از جمله استان های برخوردار از میراث فرهنگی در کشور است به طوری که بیش از هزار و ۴۰۰ میراث ملی و ۲ میراث جهانی در آن وجود دارد.
چالدران در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.
شهرستان چالدران ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و کشاورزی عمده ممر درآمد مردم این شهرستان است؛ این شهرستان حدود ۲۰۰ روستا در ۲ بخش مرکزی و دشتک دارد.
از جمله میراث فرهنگی این شهرستان می توان به قره کلیسا، مقبره سیدصدرالدین /از سرداران دوران صفوی و جنگ چالدران/ اشاره کرد.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − ده =

دکمه بازگشت به بالا