اخبار منطقه آزاد ماکوشهرستان هافرهنگی و هنریماکو

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو:
رشد فرهنگی منطقه، با اجرای برنامه در حوزه کودک و نوجوان

به گزارش خبرماکو، معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و سرمایه‌گذاری در بخش کودک و نوجوان نه تنها باعث رشد فرهنگی منطقه بلکه ایران قوی را به ارمغان خواهد آورد.

بهنام امیریان در دیدار با مسوول تماشاخانه‌های سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور و مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی بیان کرد: منطقه آزاد ماکو به دلیل تنوع قومیتی و مذهبی و موقعیت استراتژیک جغرافیایی آن و هم مرزی با دو کشور، یک منطقه خاص می باشد که کودکان و نوجوانان می توانند مخاطب فرهنگی این کشورها نیز قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد ماکو در ماه های اخیر تمرکز خود را بر اجرای برنامه و تولید محتوا برای کودکان و نوجوانان منطقه معطوف داشته است، اظهار داشت: با تمام امکانات و بدون منت آماده همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور و استان هستیم.

امیریان در این دیدار خواستار احداث مجتمع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در منطقه آزاد ماکو با فعالیت درون مرزی و برون مرزی برای اشاعه فرهنگ اسلامی و ایرانی شد.

لیلا شویدی، مسئول تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور نیز در این نشست منطقه آزاد ماکو منطقه ای با کودکانی با استعداد و خلاق توصیف کرد و گفت: ایجاد شور و نشاط اجتماعی برای کودکان به وسیله ابزارهای نوین و سیار در نقاط محروم و مرزی را در دستور کار داریم.

وی افزود: این تماشاخانه ها با امکانات و تجهیزات بومی کشور به صحنه نمایش تئاتر، سیستم صوت و تصویر و پرده سینما مجهز شده تا در راستای تحقق عدالت فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی به مناطق هدف خود سفر کند.

وی اضافه کرد: تماشاخانه سیار برای نیل به اهداف خود نیازمند همکاری‌های مشترک با سازمان منطقه آزاد که دغدغه مشترک فرهنگی و هنری دارد است و در این راستا باید هم‌افزایی بیشتری صورت گیرد.

شایان ذکر است : آشنایی با جایگاه و اهمیت تماشاخانه سیار و تبادل تجربیات و اطلاعات و… از موضوع‌های مورد بحث و گفت‌وگو در این نشست بود.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا