اجتماعیچالدرانشهرستان ها

فعالیت ۴ گروه جهادی در مناطق محروم چالدران

به گزارش خبرماکو، معاون هماهنگ کننده سپاه چالدران گفت: چهار گروه جهادی طرح‌های عمرانی، درمانی، آموزشی و فرهنگی را در مناطق محروم چالدران اجرا می‌کنند.

سرهنگ پاسدار اسکندر پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبر ماکو اظهار داشت:  گروههای جهادی سپاه چالدران با هدف رفع محرومیت قدم به عرصه گذاشتند تا فعالیت خیر خواهانه خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: با بکارگیری توان و ظرفیت گروههای جهادی، برای رفع محرومیت در مناطق کم برخوردار  و روستایی چالدران  طرح هایی اجرا می کند .

معاون هماهنگ کننده سپاه چالدران افزود:  احداث خانه بهداشت، سرویس های بهداشتی برای نیازمندان، مرمت و تعمیر مساجد، احداث خانه محرومین و توزیع بسته های معیشتی بخشی از این طرح هاست.

سرهنگ پاسدار اسکندر پور اضافه کرد:  در اولین دور توزیع بسته های معیشتی سپاه در سالجاری به ارزش ۱۵ میلیارد ریال توسط گروه های جهادی آغاز شده است.

وی اظهار داشت: با هدف کمک به خانوارهای نیازمند یکهزار ۵۰۰ بسته معیشتی به همت سپاه شهدای استان و چالدران تامین شده است، که توسط گروههای جهادی توزیع می شود.

وی گفت: توزیع ۳ هزار دست لباس بین نیازمندان از دیگر برنامه گروههای جهادی در ایام تعطیلات نوروز بود.

شهرستان چالدران یکی از مرتفع ترین شهرستان‌های کشور واقع در شمال آذربایجان‌غربی است که در نقطه تلاقی کوه های زاگرس و آرارات با ارتفاع ۵۱۵۶ متر واقع شده است.

این شهرستان که دارای آب و هوای سرد کوهستانی است و از نظر موقعیت جغرافیائی از شمال به ماکو و از شرق به شهرستان های شوط و چایپاره، از جنوب به شهرستان خوی و از غرب به کشور ترکیه (۱۴۴کیلومتر مرز مشترک) منتهی می شود از مناطقی در آذربایجان غربی به شمار می رود که همه ساله شاهد بیشترین میزان وقوع سیل است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

دکمه بازگشت به بالا